Zadejte hledaný výraz...

Produkce vakcín by v USA mohla začít na konci léta

Produkce vakcín proti koronaviru by měla být podle administrativy Donalda Trumpa zahájena již na konci léta. USA by chtěly mít začátkem příštího roku k dispozici 300 milionů dávek vakcíny. Podle informací americké farmaceutické firmy na procesu produkce vakcín již pracují.

Zdroj z Trumpovy administrativy uvedl během pondělního konferenčního hovoru pořádaného ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb, že výroba vakcíny bude zahájena v horizontu čtyř až šesti týdnů. Firmy by tak měly aktivně vyrábět vakcín již na konci léta.

Zatím není jasné, které z vyvíjených látek budou účinné. Mezi podniky, do nichž vkládají USA naději, jsou Johnson & Johnson nebo Moderna.

Spojené státy za úterý zaregistrovaly dosud druhý nejvyšší počet nově nakažených od začátku pandemie. Koronavirem se tam za 24 hodin nově nakazilo 65 682 lidí, dalších 919 v souvislosti s onemocněním COVID-19 zemřelo. Nejvyšší denní počty případů oznámily státy Texas a Kalifornie.

Celkem již USA evidují 3 545 692 nakažených, z toho se již 1,6 milionu lidí uzdravilo a 139 155 zemřelo. Aktuálně je tak v zemi přes 1,8 milionu nemocných.

“Pokud by všichni nosili roušku, dostali bychom koronavirus pod kontrolu do dvou měsíců.”

Ředitel amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Robert Redfield. uvedl, že Spojené státy by mohly pandemii dostat pod kontrolu během jednoho až dvou měsíců, pokud by každý občan nosil roušku.

Někteří vědci uvádějí, že by se koronavirus mohl šířit aerosolovými kapičkami nebo částicemi ve vzduchu zejména ve špatně větraných prostorách. Světová zdravotnická organizace (WHO) minulý týden uvedla, že přenos vzduchem je možný většinou v uzavřených prostorech. Pokud se virus v takových prostředích tímto způsobem šíří, mohou být roušky pro prevenci mnohem důležitější.

Prezident Donald Trump v úterý kritizoval dva největší školní okrsky v Kalifornii, že se rozhodly po prázdninách nechat zavřené školy a vést vzdělávání dálkově. Trump dlouhodobě tlačí na otevření škol, protože jsou podle něj cestou k oživení americké ekonomiky. Na hospodářském úspěchu přitom prezident staví svou kampaň za znovuzvolení v listopadových volbách.

Trump se kvůli svému přístupu dostává do stále větších neshod s expertem ze svého vlastního krizového štábu pro boj s koronavirem Anthonym Faucim. Podle něj by se školní okrsky měly rozhodnout samy, zda chtějí za tamních podmínek učebny po prázdninách otevírat. Trump přitom v minulosti hrozil, že školám, které neotevřou, zruší federální financování.

Dále čtěte:

Plošné nošení roušek v MHD by se na podzim mohlo vrátit

Neshody států EU ohledně fondu na podporu ekonomik

Zdroj: Zdroj: CNBC; cnn.com; ČTK


Vydáno
15. 7. 2020
Tagy