Ohledně dalšího vývoje ekonomiky se používá řada zkratek – oživení tvaru V, W, L či třeba U. Ekonom Peter Atwater ale na stránkách Financial Times používá písmeno v této souvislosti nezvyklé. Je jím K, které má poukazovat na to, že současné ekonomické dění prohlubuje rozdíly mezi různými částmi společnosti.
„Pro řadu velkých podniků se pandemie COVID-19 nezdá být ničím víc než škobrtnutím na cestě za jejich ještě větší dominancí,“ píše ekonom. Podle něj likvidita poskytnutá centrálními bankami a nadšení investorů pomohly ceně jejich akcií, které se zejména u některých technologických firem dostaly na nová maxima. Na druhou stranu přinesla pandemie konec pro některé tradiční firmy v maloobchodu. V korporátním sektoru tedy probíhá oživení tvaru K, kde se někomu daří ještě lépe než dříve a někomu naopak mnohem hůř.
Podobné to je na straně domácností. Pro ty, kteří jsou schopni pracovat z domova, a samozřejmě pro ty nejbohatší, je pandemie jen nepříjemností. Nicméně ti, kteří z domova pracovat nemohou, a týká se jich velký počet ztracených pracovních míst, vnímají situaci úplně jinak. Podle ekonoma můžeme tvrdit, že takový vývoj není ničím novým a podobné to bylo například po krizi roku 2008. Dnes je ale podle něj situace extrémnější.