Zadejte hledaný výraz...

Mapy.cz: Svou polohu sdílí statisíce lidí. Buďte mezi nimi také

Před několika týdny aplikaci Mapy.cz využívali převážně ti, co se potřebovali dostat z bodu A do bodu B a chtěli znát nejkratší cestu. Tu samou informaci ale mohli dostat i na Google Maps. Nyní Mapy.cz využívají statisíce uživatelů. Proč tomu tak je?

Bojuje proti šíření koronaviru

V současné době všichni řeší, jakým způsobem co nejefektivněji zastavit šíření nákazy COVID-19. A s tím má pomoci právě sdílená poloha na Mapách. Dozvíte se, zda se kolem vás – respektive kolem vašeho mobilu – v poslední době nacházel někdo s potvrzenou nákazou.

Výhodou je, že rozšíření platformy Mapy.cz lze nainstalovat jak na Androidu, tak na iOS, přičemž data jsou anonymní a nijak nezasahují do ostatních funkcí map.

Nemůže to být snazší, a přesto to pomůže

Obrovskou výhodou, kterou společnost Seznam.cz, mimochodem vývojář aplikace Mapy.cz, přinesla, je absolutně jednoduché a intuitivní ovládání. Nemusíte se nikam přihlašovat, zadávat své osobní údaje nebo vyplňovat informace. Úplně stačí v uživatelském rozhraní kliknout na ikonu, v níž dáváte souhlas se sdílením polohy.

Nové vychytávky

Společnost Seznam ví, že čím více výhod občanům nabídne, tím spíše si tito aplikaci Mapy.cz nainstalují. Proto přidává následující benefity:

  • Přidává další města, kde si člověk parkovné zaplatí rovnou v aplikaci
  • Rozšiřuje pole svého působení. Nově umí zobrazovat skupinu bodů, naplánovanou trasu, ruční měření, vlastní body nebo obsah složky v Moje mapy.
  • Umí zobrazit stínování terénu i červeně zobrazit místa s lavinovým nebezpečím.
  • Zobrazuje úseky dopravních nehod a oprav na silnicích.

Seznam garantuje, že všechna nashromážděná data o lidech po skončení pandemie vymaže. Uživatele přesto zajímá spousta dalších věcí, například zda aplikace čerpá mobilní data? Vývojáři přitakávají, opravdu je ke spuštění Map.cz nutné mít aktivní mobilní data, nicméně spotřebovávají je opravdu minimálně – cca 200 KB za den.

Dále je možné, že sdílení polohy bude představovat větší zátěž pro baterie mobilních telefonů, a tyto se tedy budou vybíjet rychleji. Experti dodávají, že zdraví své a blízkých za rychlejší vybíjení baterie stojí.


Vydáno
12. 4. 2020
Tagy