Podle Reuters Institute Digital News report by aplikace Instagram měla přeskočit Twitter v žebříčku sociálních médií, které lidé používají jako zdroj zpravodajství. Z výzkumu dále vyplývá, že od roku 2018 se využití Instagramu pro příjem zpráv zdvojnásobilo.
Tento trend je nejsilnější zejména mezi mladými lidmi (18-24 let). Ve Velké Británii téměř čtvrtina této kategorie mladých lidí použila Instagram jako zdroj zpráv ohledně koronaviru.
Sociální sítě však patřily k nejméně důvěryhodným zdrojům informací. Pouze 26 procent lidí uvedlo, že důvěřují sociálním sítím jako zdroji informací o viru. Podobné procento lidí prohlásilo, že důvěřují zprávám sdílených prostřednictvím aplikací jako Facebook Messenger a WhatsApp.
Oproti tomu vládám a zpravodajským organizacím věřilo přibližně 59 procent respondentů.
Instagram využívá více než třetina lidí, kteří v průzkumu odpovídali, z toho dvěma třetinám respondentů bylo méně než 25 let. 11 procent z nich používá Instagram pro zprávy, což je jen jeden bod za Twitterem.
Podle hlavního autora zprávy Nica Newmana se Instagram stal velmi populárních u mladších lidí. K masivnímu zapojení na této platformě a sdílení vizuálních příběhů pomohly především současné události jako změna klimatu, hnutí Black Lives Matter nebo koronavirus.
Dále čtěte:
O2 jako první v Česku komerčně nabízí 5G
Sklizeň obilovin i řepky bude letos nižší než loni
Zdroj: bbc.com; lupa.cz