Druhý největší módní řetězec na světě Hennes & Mauritz (H&M) propustí až 20 procent svých zaměstnanců. V pondělí o tom švédská společnost informovala v sídle centrály značky v Londýně. Uvedla, že plánuje velké změny v organizační struktuře.
Společnost uvedla, že chce ještě obratnější a účinnější organizační strukturu schopnou přizpůsobit se měnícím se požadavky zákazníků a rychlejšímu posunu k online prodeji.
H&M byl stejně jako ostatní řetězce zasažen opatřeními kvůli koronaviru a musela uzavřít své obchody. Počet zaměstnanců, kteří by mohli být propuštění, společnost zatím neupřesnila.
Mluvčí společnosti uvedl, že již navrhli několik změn v centrále v Londýně a pobočkách v evropském regionu. Jejich cílem je také najít vhodnou alternativu v rámci značky pro co nejvíce kolegů postižených dopady koronaviru.
Hennes & Mauritz AB je švédská oděvní společnost, známá jako prodejce módního oblečení pro muže, ženy, teenagery a děti. Firma měla téměř 3 500 obchodů v 55 zemích a v roce 2013 zaměstnávala okolo 116 tisíc lidí.
Burberry ruší 500 pracovních míst
Burberry, britský luxusní módní značka vyrábějící oblečení, parfémy a doplňkový sortiment, má podle The Guardian zrušit 500 pracovních míst po celém světě, z toho 150 ve Velké Británii. Toto propouštění je součástí plánu na snížení nákladů o 55 milionů liber po poklesu prodejů během koronaviru.
Uzavírání prodejen dalších módních řetězců
Španělský konglomerát Inditex, pod kterou patří mimo jiné také značky Zara Home, Massimo Dutti, Oysho, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, oznámila v tiskové zprávě, že se rozhodla zavřít 1 200 ze svých 7 412 obchodů po celém světě (a to především Zaru). Ušetřené peníze, které díky tomuto kroku získá, hodlá investovat do e-komerce.
Dále čtěte:
Průměrná sazba hypoték v ČR klesá třetí měsíc v řadě
Pandemie koronaviru změnila zaměstnanecké výhody
Zdroj: Market Watch; Wikipedia; The Guardian