Zadejte hledaný výraz...

Aktualizace zařízení jako příležitost k prokrastinaci

Více než pětina zaměstnanců v průzkumu společnosti Kaspersky uvedla, že předstírá instalaci aktualizací zařízení, jen aby se nemuseli účastnit online hovoru nebo setkání. Podle odborníků je tato výmluva dostatečně věrohodná, protože aktualizace softwaru může reálně narušit pracovní den zaměstnance.

Více než třetina zaměstnanců také uvedla, že aktualizace byla reálným důvodem zpoždění na online konferenci. Kromě zmeškaných setkání se zhruba 37 procent zaměstnanců setkalo se ztrátou části své neuložené práce nebo údajů, když se jim po nainstalování aktualizací restartoval počítač.

Někteří zaměstnanci tak vidí tento výpadek jejich zařízení jako příležitost k prokrastinaci. 27 procent respondentů připustilo, že si instalovali aktualizace, aby záměrně mrhali časem v práci. Většina zaměstnanců však ze ztráty času nadšená není, 65 procent respondentů vyjádřilo přání, aby aktualizace proběhla mimo pracovní dobu kvůli zachování jejich produktivity.

Aktualizace se obvykle stahují během pracovní doby v tzv. tichém módu a neovlivňují pracovní povinnosti. Nicméně na to, aby došlo k jejich nasazení do systému, je zapotřebí restart zařízení. Čas aktualizace a restartu si však může zaměstnanec vybrat.

Někteří lidé však toto oznámení buď nezachytí, nebo to prostě nechtějí udělat. Tím pádem pak může dojít k požadovanému restartu v tom nejnevhodnějším okamžiku – například těsně před důležitým hovorem nebo když máte rozepsaný dlouhý e-mail.

Odborníci doporučují firmám plánovat aktualizace spíše ke konci pracovního dne, kdy mají zaměstnanci své zařízení ještě zapnuté, ale jejich aktivita je nižší. Radí také využívat funkci Wake-on-LAN, která umožní zapnutí pracovních zařízení přes síť, takže se aktualizace mohou stahovat i mimo pracovní dobu. Společnosti by také měly zaměstnance informovat o funkci automatického ukládání, aby nedošlo ke ztrátě neuložených dokumentů.


Vydáno
28. 6. 2021
Tagy