Kódování layoutu ticketovacího systému
Zobrazují se odpovědi 1 až 24 z 24

Kolik stojí výroba billboardu?

 1. Ahoj .. možná trochu špatné téma na webtrh, ale přece: nemáte někdo zkušenosti s výrobou (cenou výroby) klasických billboardů? Nemám odhad kolik by výroba mohla stát.. nemám na mysli pronájem ploch ani poplatky za jeho umístění .. čistě cena za výrobu .. díky moc za info..

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A me by naopak zajimla cena za mesicni pronajem, treba na nejake "pouzivane" dalnici

 4. Ahoj, záleží na rozměru billboardu (plachty), použitém materiálu (billboardový papír, plachtovina), krytí barev (zda bude na daném rozměru jen nějaké logo s nízkým krytím nebo fotografie či celá černá plocha), popř. kroužkování atd. Celkově ale můžeš počítat s cenou +- od 400 do 800 Kč za m2. Taky záleží jaká reklamí agentura ti bude výrobu zpracovávat, protože ze zkušenosti vím že u menších reklamních agentur v menších městech je nižší cena. Můžeš zkusit google :-)

 5. Kdysi jsem se o to zajímal a cena může vyšplhat až k cca. 1 mil Kč. Mám tím na mysli billboard u dálnice, který musí stát na nějakém pozemku (klidně i pronajatém), musí mít nějaký podstavec pevně zabetonovaný do země, zpravidla bývá i osvětlený a tak je tam potřeba přivést elektřinu...

 6. Citace Původně odeslal Cossi Zobrazit příspěvek
  Ahoj, záleží na rozměru billboardu (plachty), použitém materiálu (billboardový papír, plachtovina), krytí barev (zda bude na daném rozměru jen nějaké logo s nízkým krytím nebo fotografie či celá černá plocha), popř. kroužkování atd. Celkově ale můžeš počítat s cenou +- od 400 do 800 Kč za m2. Taky záleží jaká reklamí agentura ti bude výrobu zpracovávat, protože ze zkušenosti vím že u menších reklamních agentur v menších městech je nižší cena. Můžeš zkusit google :-)
  Díky za tyhle informace, ale mě právě zajímá spíš ta cena výroby nikoliv reklamy, ale toho "kusu železa" :).. klasického euro rozměru na dvou nohách ..

  Jinak cena pronájmu reklamní plochy (nikoliv výroby reklamy) se pohybuje cca od 5000 Kč/měsíc

 7. Citace Původně odeslal toulecv Zobrazit příspěvek
  A me by naopak zajimla cena za mesicni pronajem, treba na nejake "pouzivane" dalnici
  AKTUÁLNÍ SEZNAM BILLBOARDŮ NA D1
  http://www.gestrade.cz/billboardy.html


  popř. http://www.falconmedia.cz/billboardy.asp

  Doufám že alespoň trochu pomohlo ;)

 8. Citace Původně odeslal michaliero Zobrazit příspěvek
  Kdysi jsem se o to zajímal a cena může vyšplhat až k cca. 1 mil Kč. Mám tím na mysli billboard u dálnice, který musí stát na nějakém pozemku (klidně i pronajatém), musí mít nějaký podstavec pevně zabetonovaný do země, zpravidla bývá i osvětlený a tak je tam potřeba přivést elektřinu...
  Opět díky za odpověď, nic méně nedostal jsem odpověď na mou hlavní otázku, kolik stojí klasický billboard bez všech věcí okolo jako je pozemek, povolení, elektřina atd ..

 9. michaliero: nemluvíš o výrobě panelu? pokud ano, tak to ti ani nepovoleji. Okolo dálnice je ochranná zóna a exkluzivitu má News. Navíc 1 mil je možná tak za bigboard. Euro billboard vyjde na +- 50.000,- ... pokud to bdue jednonožka s masivním základem pak třeba jednou, max 2x tolik. Rozhodně ne milion.

  Co se tisku plakátu týče, tak pokud jde o klasický papír (blue backside) tak se dají kusovky tisknout relativně levně (na digitálu, ne offsetu). nevím přesně kolik je to dneska, ale max 2000,-

  Pro nabídky doporučuju napsat do spektra nebo eclipse.

 10. lucasino: (Cossi)Celkově ale můžeš počítat s cenou +- od 400 do 800 Kč za m2
  Tak co chces vedet, stoji 400-800 kc m2.... Tak co chces dal vedet kdyz uz vis kolik sotji vyroba? Akorat si musis vypocitat kolik metru budes mit.... To uz za tebe nespocitame...

  Jinak 5k a 1m(pronajem) je docela cenovej rozdil :/

 11. toulecv: euro billboard je 510x240 cm. Tisk na papír se ale běžně u standardních formátů nepočítá na metry, ale za médium. Na metry se jede u zmíněný plachtoviny, protože většinou co fasáda, to unikát :)

 12. mohu doporucit

  www.reklamservis.cz

  ;)

 13. Citace Původně odeslal Arpad Zobrazit příspěvek
  mohu doporucit

  www.reklamservis.cz

  ;)
  díky ti moc:) to je přesně to co hledám ..

 14. sorry ... už mi to nemyslí ... koukám že jde o železo :) mezi nejkvalitnější patří inpro. ten reklamni servis bude asi nejlevnejsi. Nekde jsem videl ty panely s kulatejma rohama za desitku, ale uz nevim kde :(

 15. Citace Původně odeslal deries Zobrazit příspěvek
  sorry ... už mi to nemyslí ... koukám že jde o železo :) mezi nejkvalitnější patří inpro. ten reklamni servis bude asi nejlevnejsi. Nekde jsem videl ty panely s kulatejma rohama za desitku, ale uz nevim kde :(
  v pohodě, taky díky za tip, tuhle firmu jsem zrovna včera oslovil :)

 16. ještě jeden tip - až to budeš realizovat, předimenzuj základy (kvalitní beton a radši hlubší díry) a nech si na to napsat od stavební firmy doklad že to je staticky v pohodě. Pokud by ti billboard spadl a někomu se něco stalo, budou se po tobě vozit všichni od bezpečáků až po pojišťovny.

 17. OT: Není nová vyhláška, že od roku 2009 musí jít pryč všechny boardy z dálnice?

 18. Citace Původně odeslal miniJOHN Zobrazit příspěvek
  OT: Není nová vyhláška, že od roku 2009 musí jít pryč všechny boardy z dálnice?
  Podle mě to nevyjde. na dálnicích stojí 80% businessu firmy News outdoor a nenechají si to jen tak vzít. Ty smlouvy jsou uzavřené pro ně tak "dobře", že bude problém to zrušit s nějakým právně uznatelným argumentem.

  Co se týče naopak megaboardů, tak na ty nikdo nemůže z toho pohledu, že jsou za ochranou zónou dálnice (tuším že 300 metrů).

 19. Podle mě to nebude moc dlouho trvat a budou pryč. Jeli jste někdy po německé dálnici? Tam není po billboardu ani vidu.

 20. Citace Původně odeslal macula Zobrazit příspěvek
  Podle mě to nebude moc dlouho trvat a budou pryč. Jeli jste někdy po německé dálnici? Tam není po billboardu ani vidu.
  podle tvý úvahy za chvíly nebudeme mít děravý silnice :D

 21. hmm, tady ten horizont vidím trochu delší ;)

 22. No a nevíte někdo co je potřeba všechno za papíry když bych měl pozemek u silnice první třídy a chtěl bych na něm umístit třeba 2 ty euro - 5x3m?

 23. Citace Původně odeslal deries Zobrazit příspěvek
  ještě jeden tip - až to budeš realizovat, předimenzuj základy (kvalitní beton a radši hlubší díry) a nech si na to napsat od stavební firmy doklad že to je staticky v pohodě. Pokud by ti billboard spadl a někomu se něco stalo, budou se po tobě vozit všichni od bezpečáků až po pojišťovny.
  předimenzovat patky určitě, ale větší díra do země prakticky nemá smysl, jelikož dobrej statik ti řekne, že s odporem hlíny vůbec počítat nemůže, takže vyjde nastejno, jestli to stoji v zemi nebo na ni, (usetris si praci s kopanim a problemama jako ulozeny site v zemi apod. leda ze by to cely bylo jeste v nejakym betonu.....

  co se týče povolování, je to dočasná stavba a ještě většinou u hlavní komunikace, takže základ, životko, památkáři, magistrát, dopraváci, hasiči, správce komunikace (řsd apod.) a samo stavební úřad.
  u dálnic, což už je dneska velkej problém, ještě přibejvá ministerstvo dopravy,

  ohledně news a dálnic, s určitou pravděpodobností jim to tušim řsd vypoví, , myslim ty euroformáty u dálnic, nicméně 80 % jejich businessu to určitě nebude, maj bigy prakticky ve vsech vetsich mestech a tisice mostu, to je jejich business.....

  jinak ceny, co ja vim

  euroformat - do 80.000
  5*3 - do 200.000,-
  9,6*3,6(bigboard) - 500-600 t.

  v pripade jednostranejch je to vsechno levnejsi......

 24. Nevíte kolik se platí za to tzv. papírování, když bych chtěl koupit pozemek u silnice I. tř. v zastavitelne/zastavěné oblasti?

 25. Citace Původně odeslal toulecv Zobrazit příspěvek
  A me by naopak zajimla cena za mesicni pronajem, treba na nejake "pouzivane" dalnici
  Pokud tě zajímá pronájem billboardů, můžu doporučit stránku http://www.mybillboards.cz/pronajem-billboardu

Hostujeme u Server powered by TELE3