Instagram.cz prodej domény
Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 88

Odkud brát fotky na web?

 1. Protože je tady takových dotazů a taky se objevila témata, kde měli webtržníci mít fotky na webu nelegálně, napadlo mě založit tento thread, kde budou zdroje, odkud se dají zadarmo (či za prachy) čerpat fotografie...

  Volné fotobanky:
  SXC
  EveryStockPhoto
  FreeDigitalPhotos
  FreeFoto

  U všech volných fotobank doporučuji pořádně přečíst podmínky (Terms of use) ! Je totiž možné, že fotka, kterou jste si vybrali, může být použita jen k nekomerčním účelům nebo např. vyžaduje uvedení autora fotografie...

  Photo.net - nutný soulas fotografa
  Flickr - fotky pod licencí Creative Commons (dají se hledat pomocí advanced search)

  Placené fotobanky:
  Pixmac.cz - Promokód: WEBTRH15 (15% kreditů navíc)
  Pixmac.com
  Fotolia
  Shutterstock
  Bigstockphoto
  Stockxpert
  Dreamstime
  123rf
  Istockphoto

  Placené packy (Wallpapers)
  Buywallpaperpacks
  Wallpaperpacks

  Články
  Přes 40 legálních možností získání fotek
  Jak získat legálně fotky k použití prostřednictvím Google Images

  Přidávejte další odkazy, já je poté doplním do úvodního příspěvku...

  PS: Pokud shledáváte toto téma užitečným, můžete ho vpravo nahoře ohodnotit "rate this thread". Díky Vašim hlasům se pak dostane nahoru a bude více na očích...
  Naposledy upravil BigLebowski : 03.11.2009 v 17:39

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý nápad, dík.


 4. Klobouk dolů. Místo rozporů nabízíš řešení. Díky za to, co pro Webtrh děláš:thumbup:

  Samozdřejmě ohodnoceno:thumbup:
  Naposledy upravil Kleopatra : 07.11.2009 v 09:59

 5. Bacha na to ale, například z SXC.hu , je někdy podmínkou přidání zpětného odkazu na autora, nebo je to jenom pro nekomerční využití.

 6. Citace Původně odeslal MC Lovver Zobrazit příspěvek
  Bacha na to ale, například z SXC.hu , je někdy podmínkou přidání zpětného odkazu na autora, nebo je to jenom pro nekomerční využití.
  Ano a musíte o tom autora informovat.

 7. Co takovej http://www.flickr.com/ ?

 8. Citace Původně odeslal dave67 Zobrazit příspěvek
  Obsah můžete brát odkudkoliv, pokud vám to autor díla dovolí (udělí licenci). Na Flickru je mnoho děl pod licenci Creative Commons, takže pokud dodržíte konkrétní verzi licence, není problém. Ale nelze automaticky použít každou fotku.

 9. Díky za seznam. + rep

 10. flickr.com .. advanced search .. dole zaskrtnu ty Creative Commons zaskrtavatka na max a hledam. Vzdycky najdu neco co se da pouzit/oriznout atd...

  Neni to takova krasa jako z placeneho zdroje ale staci to. U vsech fotek co jsem pouzil si pro jistotu ukladam i celou tu www (screen) stranku do archivu.

 11. http://www.freedigitalphotos.net - za odkaz- přečtěte si term of use
  http://photo.net/ - souhlas fotografa
  http://www.freefoto.com/ - za odkaz - přečtěte si term of use

 12. Ještě by stálo se zmínit o případech kdy chci materiál umístit ne na web, ale třeba do prospektu...

 13. Nechci zakládat nové téma, ale pokud chci z fotobanky stock.xchng uvést na mém affiliate webu obrázek, u něj je napsané:

  "Standard restrictions apply and XXXXmust be notified when using the photo for any public work."

  Znamená to, že musím dodržet všeobecné podmínky + kontaktovat autora pokud jsem obrázek použil? Tzn. je zde nějaká snadnější cesta kontaktovat autora než mu posílat zprávu bla, bla bla.. ?

 14. http://www.mojefoto.net je tam toho sice málo ale je ;)

 15. Nové platené (mikro)fotobanky:
  DepositPhotos.com – Okrem iného možnosť platiť cez SMS.

  ThinkStock.com – Novinka od kupcov zrušeného StockXpert.com
  StockFresh.com – Novinka od pôvodných majiteľov StockXpert.com

  GraphicLeftovers.com – Orientované (prevažne) na grafiku.

 16. Nebo by byla možnost oslovit nějakého fotografa který se věnuje produktové fotografii nebo chce prorazit. Takových fotografů je spousta a jsou celkem šikovní takže pokud záleží na mně radši oslovím nějakého fotografa umístím na web originál a tím pádem dám přednost okoukaným fotkám které byly použity nespočetně krát.

 17. Jeden dotaz. Často se tu objevují informace o zneužití obrázku, který je podroben autorským právům.

  Pokud si vezmu obrázek z free fotobanky, kde platí základní podmínky, tedy, možnost dále šířit a vystavovat fotografie, jakou mám jistotu, že mi za rok někdo nenapíše, že ta fotka podléhá autorským právům? je zde nějaká jistota toho, že ty obrázky tam jsou tvorbou uživatelů či si tam může každý nahrát co chce.

  Stejně tak u placených fotobank, to si ke každému obrázku musím udělat ještě navíc screen, který dokládá, že fotografie je volně k mání?

  Díky za odpověď

 18. Źádná záruka není a pokud po vás bude někdo chtít náhradu škody, budete povinnen ji zaplatit. Máte však nárok následně žádat uhrazení všech nákladů od fotobanky, protože vám poskytla vadné zboží.

 19. Citace Původně odeslal ninja Zobrazit příspěvek
  Źádná záruka není a pokud po vás bude někdo chtít náhradu škody, budete povinnen ji zaplatit. Máte však nárok následně žádat uhrazení všech nákladů od fotobanky, protože vám poskytla vadné zboží.
  To vyznělo trošku divně...

  Pokud někdo bude žádat náhradu, tak nemusím absoutně nic. Něco takového může nařídit třeba soud...

 20. Jediná jistota je ve Vás každá fotka at už to ve fotobance free nebo plecené musí mít zařazení do skupin jako jsou výhradní práva a nevýhradní práva dale jsem se setkal z rozdělením na fotky pro komerční využití a nekomerční využití. Takže dobře si přečtěte do jaké kategorie fotka spadá a rozmyslete si na co jí použijete

 21. Fotky jsou opravdu největší problém. Stalo se někdy někomu třeba i ze zahraniční, že používal fotografie z FREE fotobank a stejně mu přišla faktura za neoprávněné používání? Já se snažím vybírat jak píše westedie fotky, které nemají přísné podmínky, snažím se i často vybírat fotografie kde nejsou tváře, myslím si, že s obličeji jsou potom větší problémy, možná se pletu.

 22. Osobně používám obrázky z Google pics, v tom nejpřísnějším režimu. Nemáte někdo přehled, jak moc je to bezpečné?

  Případně která z komerčních fotobank je podle Vás nejvýhodnější pro běžné využití?

 23. Citace Původně odeslal BigLebowski Zobrazit příspěvek
  Pokud někdo bude žádat náhradu, tak nemusím absoutně nic. Něco takového může nařídit třeba soud...
  Ano, v krajním případě soud, ale není důvod oprávněný nárok autora, dostatečně podložený důkazy, uznat bez soudního řízení.

  V každém případě je to stéjné: V případě neoprávněného užití jsem povinný já, na fotobanku či jiného dodavatele se mohu obrátit následně s regresem.

 24. 1. Je krádež kdyz dam do google image hledat napriklad "car" kliknu na prvni strance na nejaky obrazek a zkopiruju jeho adresu ? Proste obrazek neulozim na muj web a kdyz by to nekdo zkopiroval tak by tam byla adresa tamtoho webu
  2. Je vlozeni obrazku do blogu jako ilustrace trestne a komerecni vyuziti kdyz se neda vyhledat muj kontakt a je to na domene xy.bloger.cz?

 25. Kdo mi zaručí, že někdo nenahrál fotku na flickr, na které nemá práva a nastavil u ní volné komerční využití? Flickr to nějak zjišťuje? Jako zatím se mi jeví jako nejvýhodnější nakoupit fotky z fotobanky a mít svaty klid!

 26. I když ty ceny jsou k pláči
  Chápu to dobře, že za tuhle fotku v nejmenším rozlišení v základní licenci bych vysolil 100,- ani bych nemrkl?

 27. a jak vyřešit teoretický problém, že fotku koupím ve fotobance XY, dodržím podmínky a vše je legální, a po čase příjde dopis od fotobanky YZ, že používám její fotku a chcou prachy.....bohužel stejně jako katalog, eshop, web, tak i fotobanku si dneska muže založit jakýkoliv vychcánek..... nemam zajem behat nekde po soudech kdykoliv kdejaky rybizek prijde na to jak ojebat lid a systém

 28. Problém je v tom, že ačkoli dodržím podmínky užití, dám příslušnou licenci a na web použiju fotku upravenou, protože se mi tam třeba nevejde, takže změním pixely - není to už taky zásah do autorských práv?

 29. hodne slusnej co se tyka kvality obrazku i velikosti db je http://www.photoxpress.com/
  po registraci muzete denne stahnout 1 fotku a stanete-li se navic jejich fanousek na facebooku, mate pak uz k dispozici 5 fotek za den

 30. Citace Původně odeslal ninja Zobrazit příspěvek
  Obsah můžete brát odkudkoliv, pokud vám to autor díla dovolí (udělí licenci). Na Flickru je mnoho děl pod licenci Creative Commons, takže pokud dodržíte konkrétní verzi licence, není problém. Ale nelze automaticky použít každou fotku.
  1. Kontroluje nekdo ty fotky creative commons aby byli opravdu pod licenci a neukradl je nekdo z fotobanky?
  2. kdyz musim uvest fotky mam napsat autora na konci clanku nebo pod fotkou?

Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3