Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 33

Pod 150E se neplatí clo a DPH?

 1. Na stránkách firmy sprostředkující dopravu z jiných států jsem četl, že zboží v hodnotě 150E a méně procházejí celnicí bez nutnosti proclení, je tomu tak? Chtěl bych pro svůj eshop objednat pár věcí, ale nevím jestli by se mi to vyplatilo kvuli clu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Já jsem clo neplatil 180E jen si to celníci zkontrolovali.

 4. Je to tak, do 200 dolaru clo neplatis. Ptal jsem se primo celnika na celni poste v Praze, volal jsem na infolinku celni spravy, ptal jsem se ve firme, ktera zprostredkovava cleni, vsude mi to potvrdili. Chodi mi nekolik zasilek mesicne a zatim vzdy bez cla.

 5. Otázka je vskutku zajímavá. Ptát se zda platit clo a v Eurech, mezi zeměmi EU se clo neplatí.

 6. Jedná se o zboží z Hong Kongu a New Yorku...Jinak díky!

 7. A co když si objednám např. 2 x Ipody (mimo EU), každý v hodnotě 150 USD (což je pod hranicí 150 eur, abych nemusel platit clo) a objednám je zvlášť tak, aby každý byl v jiné zásilce, jestli i v tomto případě budu platit clo či nikoliv (dostanu se na hranici 300 USD kdy už bych clo platit měl). Otázkou tedy je, jestli limit 150 EUR platí pro jednu zásilku nebo se hodnota zásilek sčítá. :rolleyes:

 8. clo se neplatí, ale to je stejně minimální. DPH po Vás ale můžou chtít

 9. Citace Původně odeslal smartchoice Zobrazit příspěvek
  A co když si objednám např. 2 x Ipody (mimo EU), každý v hodnotě 150 USD (což je pod hranicí 150 eur, abych nemusel platit clo) a objednám je zvlášť tak, aby každý byl v jiné zásilce, jestli i v tomto případě budu platit clo či nikoliv (dostanu se na hranici 300 USD kdy už bych clo platit měl). Otázkou tedy je, jestli limit 150 EUR platí pro jednu zásilku nebo se hodnota zásilek sčítá. :rolleyes:
  Zásilky se nesčítají, berou se jako každá zvlášť, alespoň takovou mám zkušenost.

 10. A co když si objednám např. 2 x Ipody (mimo EU), každý v hodnotě 150 USD (což je pod hranicí 150 eur, abych nemusel platit clo) a objednám je zvlášť tak, aby každý byl v jiné zásilce, jestli i v tomto případě budu platit clo či nikoliv (dostanu se na hranici 300 USD kdy už bych clo platit měl). Otázkou tedy je, jestli limit 150 EUR platí pro jednu zásilku nebo se hodnota zásilek sčítá.
  Limit se vztahuje na každou jednotlivou zásilku, takže si jich můžeš obědnat třeba 10 do 10 balíků.

  clo se neplatí, ale to je stejně minimální. DPH po Vás ale můžou chtít
  Zákon o DPH §71:
  "Dovoz zboží je osvobozen od daně, pokud je dováženému zboží přiznáno osvobození od CLA podle zvláštního právního předpisu (150€)."

 11. Citace Původně odeslal gazarek Zobrazit příspěvek
  Zákon o DPH §71:
  "Dovoz zboží je osvobozen od daně, pokud je dováženému zboží přiznáno osvobození od CLA podle zvláštního právního předpisu (150€)."
  Dík

 12. a co kdyz u zbozi nebude uctenka, treba takovej mobil kterej stoji pod 150eur ale u nas se za ty penize nesezene? to budiou delat odhad ceny ?

 13. Dostávám dost zboží z HK a mé zkušenosti jsou následující:
  - clo + DPH se neplatí do 150€/190$ včetně poštovného
  - pokud se jedná o větší balík , nebo balík s elektronikou, noteb., tel. .... tak si celnice může vyžádat doklad o platbě, většinou stačí emailem např. výpis z PayPal
  - před Vánoci může být balík na celnici dost dlouho
  - je dobré nechat uvádět nějakou rozumnou cenu na balíku /velký balík + malá cena = výmak celnice/

 14. A neviete ako je to na slovensku aká je hranica do kedy neplatím DPH?

 15. Citace Původně odeslal matus1171 Zobrazit příspěvek
  A neviete ako je to na slovensku aká je hranica do kedy neplatím DPH?
  Myslím, že je to cca 25€ .

 16. na slovensku je to rovnako. do 22€-neplatí sa clo ani DPH
  nad 22€ do 150€ sa plati len clo ak sa nemylim

 17. malamala: to se malinko pleteš. Ono ti to projde celnicí, ale to neznamená, že nemusíš zaplatit dphčko, pokud jsi podnikatel a používáš to k podnikání, tak bys měl zboží proclít - clo nezaplatíš, ale celníci ti dopočítají DPH, tomu se nevyhneš. Raději bych se na to někoho zeptal:)

  Clo se neplatí do částky 300,--, podle jejich výpočtu. Mají jiný kurz na EUR, USD, než je aktuální a na každé zboží je jiná sazba.

  V rámci EU snad clo není:) pokud teda slováci nevystoupili:)

 18. Citace Původně odeslal rawon Zobrazit příspěvek
  malamala: to se malinko pleteš. Ono ti to projde celnicí, ale to neznamená, že nemusíš zaplatit dphčko, pokud jsi podnikatel a používáš to k podnikání, tak bys měl zboží proclít - clo nezaplatíš, ale celníci ti dopočítají DPH, tomu se nevyhneš. Raději bych se na to někoho zeptal:)

  Clo se neplatí do částky 300,--, podle jejich výpočtu. Mají jiný kurz na EUR, USD, než je aktuální a na každé zboží je jiná sazba.

  V rámci EU snad clo není:) pokud teda slováci nevystoupili:)
  To souhlasí, pokud to máš k dalšímu podnikání. Já jsem to myslel jako soukromá nakupující osoba.

 19. Pokud to mam k dalsimu podnikani, tak jak mam docilit toho, aby mi na celnici pripocetli dph, kdyz balik je rovnou k vyzvednuti na poste s razitkem "bez cla"? To mam jako sam jit za celnikama? I kdyz nejsem plátce dph?

 20. Šel jsem na celnici jako podnikatel s balíčkem, který prošel bez cla a ptal jsem se co bude následovat. Na celnici mi řekli, že to je vše, že žádné clo ani dph neplatím. Šel jsem do vedlejší kanceláře, kde je firma pro celní zastupování, tam mi taky řekli, že nic platit nemusím. Volal jsem na infolinku celní správy, tam mi taky řekli, že nic platit nemusím, pouze musím dle příslušného zákona (ten paragraf nevím) se postarat o DPH. Protože jsem plátce, prostě ke zboží při prodeji připočtu DPH a dále to neřeším, možná to formálně není úplně správně, ale DPH jsem ve výsledku odvedl. Doporučuji konzultaci s daňovým poradcem.

  Každopádně jsem na tu celnici s tím balíčkem šel a celník na mě koukal, jako že jsem asi spadl z višně. Asi za ním ještě nikdy nikdo takhle dobrovolně nepřišel :) Jo a celníci řadoví celníci u přepážek nemají o teorii DPH ani páru.

 21. Zajímavé, bych řekl, že levá ruka neví co dělá pravá:D
  Já jsem musel oběhat několik kanceláří, nechat si udělat EORI číslo, zajistit JCD a až potom mi spočítali daň, kterou jsem zaplatil na místě:) Taky mi došlo zboží rovnou domů s cedulkou bez cla, ale ono záleží kolik ti tam ten odesilatel napíše:)

 22. Co se stane, kdyz vam to na ty celnici zabavi? Musi se to tam jit vyridit osobne, nebo to jde na dalku?

  Diky.

 23. Citace Původně odeslal AvsFan Zobrazit příspěvek
  Co se stane, kdyz vam to na ty celnici zabavi? Musi se to tam jit vyridit osobne, nebo to jde na dalku?

  Diky.
  Pošlou ti doporučený dopis a budou chtít doložit výše platby. Stačí výpis z účtu, nebo Paypal a potom ti zboží přijde domů s doplatkem. Nebo se pak můžeš osobně zastavit na celní poště v Praze s patřičnými dokumenty.

 24. Kdyz si tedy objednam zbozi (nikoliv sluzby) v hodnote do 150 € ze zahranici mimo zeme EU, tak mi nevznika povinnost stat se platcem DPH, kdyz jsem neplatce. Je to tak?

 25. Citace Původně odeslal Mirek Hoza Zobrazit příspěvek
  Je to tak, do 200 dolaru clo neplatis. Ptal jsem se primo celnika na celni poste v Praze, volal jsem na infolinku celni spravy, ptal jsem se ve firme, ktera zprostredkovava cleni, vsude mi to potvrdili. Chodi mi nekolik zasilek mesicne a zatim vzdy bez cla.
  Ahoj.
  A to pak prodáváš? Takže seš černý vodozce?:-) Ten limit je snad jen pro soukromé účely ne?

 26. Osvobození od cla z titulu zásilky nepatrné hodnoty (do 150 Eur) se týká všech zásilek. Celní hodnota zásilky = cena zboží + hodnota přepravy po území třetích zemí až ke hranici Společenství.
  Dovoz zboží v takovýchto zásilkách je zároveň osvobozen od DPH.

  Potíž je v něčem jiném: každý podnikatel, který prodává zboží, musí prokázat, jak k němu přišel, cituji Živnostenský zákon, § 31:
  (3) Podnikatel je povinen zajistit, aby na provozovně, ve které je prodáváno zboží nebo poskytována služba, a nemá-li provozovnu, v místě podnikání, sídle nebo v místě organizační složky podniku zahraniční osoby byly kontrolnímu orgánu na jeho žádost a ve lhůtě jím stanovené k dispozici doklady prokazující způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.

  A tady je háček: to případné kontrole řeknete: "ty patery adidasky, co už jsem prodal, a těch deset triček, co mám na skladě, mi naposílala babička (tetička atd.) z Ameriky"? Navíc - zásilky od soukromé osoby v zahraničí soukromé osobě v EU jsou od cla a od DPH osvobozeny pouze do hodnoty 45 Eur.

  Proto by si měl každý podnikatel pojistit, aby byl balík viditelně označen nejen jménem, ale i IČem, aby bylo hned poznat, že se jedná o obchodní zboží. Potom celníci na poště stejně zásilku nepatrné hodnoty třeba ani neotevřou, ale podnikatel bude mít doklad (JSD), že zboží prošlo celnicí už jako obchodní zboží.

  Hezký večer, případně dobrou noc

 27. Lehce zde pletete jablka s hruškami......
  Clo se opravdu u zásilek nepatrné hodnoty neplatí, ani z nečlenských států Evropské unie. Zde se jedná o nařízení rady Evropské unie, bohužel už si nepamatuji její číslo. Je ale lehce dohledatelné, pokud by bylo potřeba, mám uloženo v zaměstnání. Zde jsou jasně daná pravidla pro placení cel pro všechny státy v unii, zejména proto, že clo je příjmem unie a né např. České republiky.
  Co se týče DPH jsme úplně někde jinde. Celní správa ze zákona od Vás DPH v tomto případě chtít nemůže, to ale neznamená, že nejste povinni odvést státu ( finančnímu úřadu ČR). A už vůbec je nesmysl, aby jste si k dovezenému zboží připočítali DPH a prodávali dále, bez příslušných odvodů.

  Jak by to asi mělo být? Koupím zboží v HK, nechám si poslat jednotlivě poštou (zboží nepatrné hodnoty je na každou zásilku zvlášť). Zboží projde celnicí beze cla, clo správně neplatím. K nákupní hodnotě si připočítám náklady nutné k pořízení - skutečně placená hodnota, poštovné, pojištění atd a z celé této částky odvedu DPH. Poté již bez problému mohu prodávat jako podnikatel dále......

 28. Citace Původně odeslal Radek Nový Zobrazit příspěvek
  Lehce zde pletete jablka s hruškami......

  Nepletu, jen já mluvím o neplátci DPH a Vy o plátci

  Clo se opravdu u zásilek nepatrné hodnoty neplatí, ani z nečlenských států Evropské unie. Zde se jedná o nařízení rady Evropské unie, bohužel už si nepamatuji její číslo. Je ale lehce dohledatelné, pokud by bylo potřeba, mám uloženo v zaměstnání. Zde jsou jasně daná pravidla pro placení cel pro všechny státy v unii, zejména proto, že clo je příjmem unie a né např. České republiky.

  Nařízení Rady č. 1186/2009
  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...23:0057:CS:PDF

  Co se týče DPH jsme úplně někde jinde. Celní správa ze zákona od Vás DPH v tomto případě chtít nemůže, to ale neznamená, že nejste povinni odvést státu ( finančnímu úřadu ČR). A už vůbec je nesmysl, aby jste si k dovezenému zboží připočítali DPH a prodávali dále, bez příslušných odvodů.

  Jak by to asi mělo být? Koupím zboží v HK, nechám si poslat jednotlivě poštou (zboží nepatrné hodnoty je na každou zásilku zvlášť). Zboží projde celnicí beze cla, clo správně neplatím. K nákupní hodnotě si připočítám náklady nutné k pořízení - skutečně placená hodnota, poštovné, pojištění atd a z celé této částky odvedu DPH. Poté již bez problému mohu prodávat jako podnikatel dále......
  Dobrou noc

 29. Citace Původně odeslal Radek Nový Zobrazit příspěvek
  Zboží projde celnicí beze cla, clo správně neplatím. K nákupní hodnotě si připočítám náklady nutné k pořízení - skutečně placená hodnota, poštovné, pojištění atd a z celé této částky odvedu DPH. Poté již bez problému mohu prodávat jako podnikatel dále......
  Hovoříš o plátci DPH nebo o neplátci? Toto je dost podstatná informace, protože můžeš spoustu lidí zmást. Je možné, že neplátce to takto musí provést, do jejich problematiky nevidím (i když bych to stejně nejraději viděl podloženo nějakým paragrafem, nebo nejlépe vyjádřením daňového poradce).

 30. Moje zkušenost například s ebay... Kupoval jsem před měsícem Nokii E75 za 125$ i s poštou placeno přes paypal a zásilka prošla v pohodě do 7 dnů bez proclení a bez zdanění. Uvidíme jak to bude příště...

 31. Od 1.1. se snižuje limit placení DPH u zboží při dovozu z mimo EU zemí ze 150 EUR na 22 EUR

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3