28.01.2023 20:26
1
Mám TTF font, který obsahuje znaky U+F120 ... v MacOS jde kopírovat znak po znaku, ale jsou jich stovky. Nějakej nástroj, jak je vypsat s možností kopírování? Znám např. https://fontdrop.info/ ale tam jde jen preview, ne kopírovat. Nějakej nápad?

PS: Samozřejmě sem zkoušel Google, ale nic z toho co nacházím nedovolí to všechny vykopírovat najednou.
28.01.2023 20:47
2
no jedine si prejst unicode specifikaciu a vyrenderovat vsetky znaky tak. problem tam ale su "runy" alebo ako to nazvat(v go sa to tak vola) kedy jeden znak tvori viac nez jeden bajt(0-255). napriklad pri emoji mas 4 bajty(podla verzie unicode), jeden na znak, jeden na farbu pokozky, jeden na pohlavie a jeden na pading(priklad len). takze jeden znak = 4 bajty. a tie kombinacie su prave v unicode standarde. nie je to sranda skratka a vobec by som nad niecim takym ani nerozmyslal.

jedine realne co ma napada je napisat si kod ktory ti naparsuje ttf kontajner a z tych dat potom nieco vyrenderovat https://docs.fileformat.com/font/ttf/
28.01.2023 23:51
3
na linuxu je nástroj xfd (balíček x11-utils v debianu/ubuntu, xorg-x11-apps na centos/redhat), který umí vypsat všechny znaky v daném fontu; nebo nástroj fc-query (součást balíčku fonts-config), který dělá to stejné. Výstup pak máš v terminálu nebo X okně a můžeš ho vykopírovat nebo rovnou poslat na výstup.

Případně do pythonu existuje balíček https://github.com/fonttools/fonttools, který opět umí vypsat vše v ttf. Ten formát fontů není náročný, bude na to existovat tuna dalších balíčků.

Případně ten font tady nasdílej a zkusím ti ten výstup hodit.