26.01.2023 13:01
1
Zdravím,

mám furt problémy s bluetooth.

Neexistuje nějaký komplexnější návod, který by většinu problémů s bluetooh pokrýval?

Samozřejmě může být i v angličtině.

Například aktuálně tu nutím k fungování tři bluetooth zařízení (nějaká sluchátka, repro):

Jedno z nich není vidět ani z notebooku Win10 ani z tabletu android; zbylá dvě zařízení vidět jsou.

Tablet sice vidí reproduktor i sluchátka, ale k sluchátkům se nepřipojí (po tapání na název sluchátek to jakoby nic nedělá)

Win10 vidí taky repro a sluchátka, jsem schopen se i "nějak" nakonec připojit k tomu, co potřebuju, ale až po složitějším laborování se zakazováním/odebíráním.
Nefungují tam totiž ta tlačítka Připojit a Odpojit v okně "Zařízení bluetooth a jiná", takže když se připojím k jednomu zařízení, tak to nejde měnit.


A kdykoli jsem měl co do činění s bluetooth, vždy s tím byly nějaké problémy.


Jaké jsou hlavní důvody (zdroje) těhle různých zádrhelů?


Jsou, prosím, nějaké způsoby, jak minimalizovat tondlencto čas žeroucí naslepo zkoušení a laborování?
26.01.2023 13:08
2
Minimalizovat se to dá poměrně jednoduše. Tak, že budeš používat zařízení se společným ekosystémem jedné značky. Tam je určitá garance, že se budou párovat a komunikovat absolutně bez potiží.

Spousta problém vychází jak z rušení signálu kvůli vzdálenosti nebo překážkám, tak třeba i kvůli podpoře rozdílných standardů, nebo prostě nedostatečné vzájemné kompatibilitě či síle signálu.

Já s BT takový problém zase nemám, používám ho v autě, na desktopu (sluchátka a další periferie), na raspberry pi (periferie), na notebooku (sluchátka a další periferie). Využívám často i USB dongly na BT od TP Linku. A bez potíží.
26.01.2023 15:42
3
jediný vhodný návod je dokumentace k bluetooth, naučit se jak funguje, to je ideální tutorial.

Mám na ladění rád linux nebo *BSD, protože mají otevřené ovladače, jsem schopný si tam udělat debug hlášky, mohu koukat na to, co teče po síti. Mimochodem Wireshark umí také BT a vzhledem k tomu BT často využívá nějaký ten standardní protokol PPP/IP/UDP/TCP/WAP, tak to lze velice snadno. Pokud máš kontrolu nad OS, můžeš s zařízením komunikovat přes AT příkazy a zkusit se dívat jak se chová.

Velkou část problém s BT způsobuje rušení (řada antén je velice špatných a prostor často plný podobných signálů), různé fallback a multirežimy, timeouty na připojení, různé protokoly a někdy chvilku trvá než se to s počítačem dorozumí.