Vrácení zboží do 14-ti dnů- objednáno online, ale vyzvednuto v prodejně - platí pořád?

24.01.2023 17:43
1
Můžu zboží vrátit do 14ti dnů od koupě bez uvedení důvodu i když zboží sice objednám v online shopu (a zaplatím kartou onlinou) ale vyzvednout si ho půjdu (zdarma) na prodejně/kamenné pobočce?
Šlo by o IT obchod - kupováno samozřejmě na mě jako FO, ne firmu.

Platí i zde možnost to vrátit do 14 ti dnů bez uvedení důvodu i když si to vyzvednu fyzicky v pobočce/prodejně firmy...? Nejsem si teď jistý jak je to u tohoto případu...?

A ta 14 ti denní lhůta začíná běžet odkdy...? Od zaplacení? Nebo od té chvíle co mi přijde SMS že si to mužu vyzvednout? Nebo až od chvíle kdy si to fakt fyzicky převezmu...?

DíkyDěkuji
24.01.2023 18:14
2
ano, sposob odberu nehra rolu, ide o to akou formou bola uzavreta kupna zmluva(ie. online).
lehota bez od datumu prevzatia tovaru.
24.01.2023 22:57
3
Důležité je jak byla uzavřená smlouva.
Pokud je po novele, pak pozor na to jak je možné zkoušet výrobky. Stručně a jednoduše lze vyzkoušet stejným způsobem jako je to umožněno na prodejně.
29.01.2023 17:55
4
Původně odeslal xunil
Důležité je jak byla uzavřená smlouva.
Pokud je po novele, pak pozor na to jak je možné zkoušet výrobky. Stručně a jednoduše lze vyzkoušet stejným způsobem jako je to umožněno na prodejně.
Nechapu moc o čem mluvíte... :-)? O jaké novele? Jaké zkoušení výrobku...? Jakože když si vyrobek pujdu vyzvednout fyzicky na prodejně, ALE zaroven ho nějak "odzkouším" (nevím jak, nikdy jsem to u PC HW nedělal :-) ), tak 14 denní lhůta neplatí...?

---------- Příspěvek doplněn 29.01.2023 v 19:00 ----------

A jak psal enkidu, tak 14ti denní lhůta běží fakt až od data kdy prevezmu zboží (v mémě případě fyzicky v prodejně)...? Může to někdo jiný potvrdit prosím?

Takže i když např. objednám něco online, zaplatím kartou online, vyzvednutí dám fyzicky v prodejně, ale přijde si pro to do prodejny až třeba za 1 měsíc ( i to se mi už stalo, nebyl jsem z mesta a bohužel se mi pořád posouval termín kdy v daném městě budu a naštěstí mi prodejce vyšel vstříc (mironet) a prodlužoval mi 2 dobu vyzvednutí (která je normálně tak týden snad ...?) dvakrát až na ten snad jeden měsíc... Takže jsem si pro to byl fyzicky až fakt za 1 měsíc od koupě/zaplacení...
I v tomto případě by lhůta pro 14 ti denní vrácení zboží běžěla až od toho převzetí...? (takže by to zboží mohl vrátit až prakticky 1,5 měsíce po té co jsem ho zaplatil... :-))...? (1 měsíce to tam leželo zaplacené než jsem to vyzvedl+14 dní)?

Díky