08.12.2022 10:57
1
Dobrý den, jako OSVČ fyzická osoba, neplátce DPH jsem chybně označila fakturu jako "Daňový doklad - Faktura". Na faktuře nikde jinde zmíňka o DPH uvedená není. Fakturu jsem poslala zákazníkovi, prý ji ještě nemá evidovanou. Zálohovou fakturu mi již ale proplatil (ta byla správně). Jak mám v tomto případě postupovat?
Mě bylo od zákazníka řečeno, že mám obě faktury stornovat, ale nestačil by teoreticky jen dobropis na tu, co je špatně? 
A pokud je obě budu stornovat a dělat novou fakturu, musím zaplacenou zálohu poslat zpátky a nechat si to proplatit znovu? 
Děkuji.
08.12.2022 11:20
2
já myslím, že stačí odběratelem škrtnout Daňový doklad, pokud jsi tedy hodnotu DPH ani nevyčíslila a ani neuvedla její sazbu. Bez tohoto to stejně nelze považovat ani zaúčtovat jako daňový doklad. K stornování obou faktur není důvod a vracet zálohu už vůbec ne.
08.12.2022 12:20
3
Já bych mu řekl, ať tu "daňový doklad" vyhodí, poslal mu opravu bez tohoto textu a vyřízeno.  

Jestli bude dělat nějaké vlny, nechal bych vše, jak je. Ono se ze dvou slov na faktuře svět nezboří. Očividně ví, že to daňový doklad jako takový stejně není, a finančák, když by snad čirou náhodou při kontrole odhalil, že tam máte dvě blbá slova, nic hrotit také nebude.
08.12.2022 13:16
4
nic se velkého neděje, buď řekni odběrateli ať vezme tužku a škrte si ten nápis nebo mu pošli stejnou fakturu (stejná čísla, datum atd.) jen s odstraněným nápisem.