28.11.2022 18:39
1
Dobrý den, 
poprosil bych o radu. Máme firmu vyrábějící sportovní výživu, chtěli jsme nastavit reklamu na Google, ale ať děláme cokoliv, google nám to zamítne se zdůvodněním: Omezené farmaceutické termíny, Požadovaný certifikát lékárny: V zemi Česko je vyžadován certifikát.

Jedná se o běžný eshop se sportovní výživou, vitamíny, proteiny atd. Doteď jsme inzerovali přes 10 let na skliku a zboží.cz bez problémů, teď jsme chtěli přidat i google a jsme z toho na větvi.
Všechny reklamy nám google zamítnul, že chce certfifkaci lékárny - tu samozřejmě nemáme (jsme výrobci výživy, schválení SZÚ na léčiva získat nemůžeme). Odvolali jsme se - zablokoval i ty zbylé reklamy, co fungovaly.
Dále nám google hlásí: omezené medicínské termíny... Když si zadám na google,cz frázi "karnitin", tak vypadne milión reklam na karnitin a na cílových stránkách se to jen hemží různými medicínskými termíny a přehnanými tvrzeními. Nechápu. Prosím o radu.
03.12.2022 18:16
2
Zdravotní péče a léčiva - Nápověda Centrum zásad Google Ads
Obecně se vše odvíjí od pokynů americké centrály. Co je nelegální tam / prostě to matka nechce dovolit, tak se to aplikuje celoplošně. V minulosti jsme zažili problémy s kratomem, cbg atd.