21.11.2022 09:58
1
Ahoj,

i pro menší weby jsem zvyklý brát si vlastní VPS Managed servery - nejvíc u Gigaserver.cz a třeba Active24 nebo Savana. Líbí se mi, že to prostě není obyč hosting a mám samostatnou větev, více domén, lepší podmínky záloh, atd. Vždy to ale byla běžná technologie PHP/MySQL a Apache server.

Teď bych rád stavěl API na Node.js a vůbec nevím, kam se spolehlivě obrátit a kde to hostovat. Dříve jsem zkoušel hosting90, ale z té administrace a správy jsem byl úplně šílený. Nemám znalosti a asi ani finance platit za každý zásah nějakého jednotlivce jako správce serveru a doufat, že bude mít čas. Nejhorší jsou pak ty čekačky. Napíšu mu požadavek a on to udělá za týden, což třeba u správy emailů, nebo nějakého podobného zásahu je úplně mimo.

Takže bych opět rád VPS a hlavně stabilní společnost třeba jako Savana nebo ten Gigaserver, ale s možností managed, kde za mě ty požadavky vyřeší v rozumné době skrze helpdesk, což u zmíněných dvou bylo, když nastal problém. Jenže co jsem s díval, opět jsou to všechno jen klasické PHP hostingy.

Máte pro mě prosím tip, u jaké společnosti tohle dál řešit? Díky moc.
21.11.2022 10:24
2
Neviděl jsem zatím VMS hosting s administrací zaměřený na NodeJS aplikace, tím pádem bych tím pádem server spravoval na vlastní pěst, nebo bych doporučoval si najít správce.

Co se ale týče hostingů, myslím si, že NodeJS Exon.io umí dělat docela slušně se solidním výkonem, avšak není to VMS.

EDIT: Přehlédl jsem API na Node.js , takže můj tip na Exon přehlédni. :-)
21.11.2022 11:39
3
To je preci jedno, jestli to bude full Node.js aplikace nebo jen API na Node.js. Asi sis to spatne vylozil.

Tomu externimu spravci jsem se prave chtel vyhnout a duvody jsem popisoval. Nastaveni serveru pres terminal proste nedavam.
21.11.2022 12:14
4
rosti.cz umí node.js a mohou ti vyjít vstříc. Pak v cz to je docela smutné, buď umí jen tak, že máš přístup na terminál nebo to mají příliš zastaralé/špatně udělané. Pokud nepotřebuješ být v cz, tak je možností poměrně dost, node.js se často provozuje přes docker, tam máš otevřené dveře na spoustě cloudů. Existují služby jako heroku, platform.sh, nodechef.com, kde nahraješ node.js appku a to je vše.
21.11.2022 12:35
5
Díky za tip na rosti. Pro zacatek bude jiste stacit a pak se uvidi, co je pripadne v cizine viz. to, co jsi napsal.

Ja mam mozna zbytecny predsudek, ze ac jsem to poradne nezkoumal, jevi se mi Rosti jako maly fun project a proto mam rad zazemi te velke spolecnosti, co jsem zminil. Parkrat jsem tu totiz zachytil vlakno, kde se psalo o tom, ze mala hostingova spolecnost to proste zapichla ze dne na den, zadne upozorneni a proste konec. To jsou pak scenare skoro na provaz :)
21.11.2022 13:58
6
[url=https://cloud.google.com/appengine[/url] pripadne https://cloud.google.com/kubernetes-...ad Request)!!1

pripadne to mozes skusit poriesit cez cloud functions.
21.11.2022 14:07
7
pokud se bojíš zapíchnutí, dělej si vlastní zálohy, to je ale dobré i v případě velké společnosti, viz casablanca.cz a ztráta dat při havárii před pár lety, nebo vyhoření celého OVH DC. V podstatě kdykoliv nemáš replikaci a máš data na jediném místě, nelze na to nikdy spolehnout. Výpadky mají i velké hostingy. Počítej s každým hostingem jako nespolehlivým a dělej si záložní řešení. Běžně klientům nabízím službu, že do 5h v BO mají projekt v provozu kdekoliv jinde, zálohy s pár hodinovými zpožděními řešíme externě.
24.11.2022 09:50
8
Dobrý den,


pro vývoj si Node.js API hostuji a managuji sám. Pokud bych potřeboval garantované SLA apod - věřím, že zejména u menších firem, které poskytují i hosting si lze domluvit i správu Node.js řešení včetně určitého nadstandardu.


Na otázku kde bych odpověděl tam, kde máte dobrou spolupráci. Protože když už poskytují managed server, tak zkrátka udělají i Node.js. Proč by to neudělali, když od Vás dostávají desetitisíce, že.


Je možné, že vlastně hledáte i převzetí údržby aplikace. Tam potom potřebujete vývojáře a ne jen hosting.
24.11.2022 11:24
9
Ja myslim, ze jsem to napsal srozumitelne, protoze me vsichni vyse pochopili.

Je spousta spolecnosti, ktere poskytuji VPS servery jen s technologiemi PHP/MySQL, takze tvrdit, ze udelaji urcite i Node.js je trochu vedle.

Nehledam zadnou udrzbu. Chci zkusit zacit s Node.js a potrebuji prostredi. Nejde mi opravdu o udrzbu aplikace ani dalsiho vyvojare. To bude aktualni treba az za rok.
24.11.2022 13:10
10
Původně odeslal franta.hosek
Ja myslim, ze jsem to napsal srozumitelne, protoze me vsichni vyse pochopili.

Je spousta spolecnosti, ktere poskytuji VPS servery jen s technologiemi PHP/MySQL, takze tvrdit, ze udelaji urcite i Node.js je trochu vedle.

Nehledam zadnou udrzbu. Chci zkusit zacit s Node.js a potrebuji prostredi. Nejde mi opravdu o udrzbu aplikace ani dalsiho vyvojare. To bude aktualni treba az za rok.
tak zober hociake vps, neviem co sa tu potom riesi?