30.09.2022 22:44
1
Zdravím, chtěl bych se učit asp.net core C# více (zatím jen zkouším, podvědomí začínám trochu mít a bavylo by mě to, ale chtěl bych postupně zkusit něco více), ale když jsem se díval na https://learn.microsoft.com/cs-cz/, tak dokumentace či i ukázky se nedájí použít kvůli podmínkám užití (viz. https://learn.microsoft.com/cs-cz/legal/termsofuse)  i třeba v pozdějším stádiu do svých aplikací ke komerčním účelům nebo i opensource atd. Což mě dost i u dokumentace zarazilo, protože nevím, kde bych jinde hledal určité reference, odpovědi k použití i později do svých aplikací než-li u výrobce. Máte tip na to, kde brát dokumentaci k asp.net core, abych se později nemusel bát nějakého postihu i např. u své  opensource web. aplikace pokud bych chtěl i takto začít? Nebo, jak nejlépe k tomu přistupovat? Jsem amatér, takže se omlouvám za případně blbý dotaz :) Díky předem za odpověď.
01.10.2022 00:06
2
Z dokumentace můžeš normálně čerpat i pro komerční projekty. Ty restrikce se týkají přebírání obsahu dokumentace a vydávání ho za svůj vlastní, zejména v komerčním smyslu využití. Jinak se z dokumentace můžeš normálně učit, stejně tak ze všech dostupných výukových materiálů Microsoftu. Se svým kódem si pak můžeš dělat defakto co chceš.
02.10.2022 00:57
3
viz co psal Tomáš, nepochopil jsi záměr té restrikce. ta restrikce se vztahuje třeba i na to, že někomu prodáš ty online lekce od Microsoftu.
Když si na základě tohoto studia uděláš vlastní software a dál ho budeš rozvíjet, je to v pohodě.
02.10.2022 11:39
4
Děkuji všem, já si právě všechno ověřuji - jsem v tom začátečník a ty právnické hříčky jsou někdy šílené. Ale člověk i učením by si do budocna mohl něco sepsat většího, i třeba open source nebo i třeba už někomu konkrétním, ale na to je ještě čas. Právě jsem hledal i benevoletnější fórum, kde se mohu ptát i na některé věci nebo dokonce čerpat. Četl jsem právě, že např. u  stackoverflow.com fóra nejdou používat kódy, pokud na to člověk neodkáže vč. autora a licence a tam je to snad doslovně vč. kódu malých věcí (aspoň, co se tam lidé ptali). Tak hledám všechny možné zdroje.
07.10.2022 10:32
5
ony i právnícké hříčky jsou v pohodě, když pochopíš jejich záměr :) samozřejmě pokud se s tím seznamuješ prvně, může to občas vypadat divně ;) až budeš číst takovou patnáctou smlouvu už ti to tak divné nepřipadne, některé formulace. ;)