28.09.2022 05:36
1
Nemám s tým skúsenosti, mam hosting v jednej firme, ale doménu si musím zaregistrovať v zahraničí. Ak chcem mať potom na webe SSL/https tak to musí byť na hostingu, alebo doméne? Ako to prosím funguje? ')
28.09.2022 06:41
2
SSL certifikát je umístěn na hostingu. Buď si ho koupíte od nějaké SSL autority ( třeba tady je nějakej přehled těch známějších - https://www.sslshopper.com/cheapest-...tificates.html ), nebo si jej na hostingu vygenerujete sám s ověřením od nějaké autority, co je rozdává zdarma ( nejčastěji Let's Encrypt, ZeroSSL,... ).

V každým případě bude třeba nějak ověřit, ze jste majitelem tě domény, pro kterou chcete certifikát - u komerčních to bývá nejčastěji emailem, přidáním TXT záznamu do DNS, nebo přidáním speciálního souboru na web, u free alternativ doporučuju využít nějaký acme klient, který zajistí jak generování, tak následnou obnovu certifikátů ( dehydrated, certbot, acme.sh )

Je samozřejmé možné, že pokud máte přímo webhosting, tak poskytovatel vám bude nabízet nějaké vlastní řešení SSL certifikátu a možná ani jiné řešení použít nepůjde. Na druhou stranu by to mohlo byt mnohem jednodušší na správu.