21.09.2022 21:36
1
Dobrý den,

Prosím i radu ohledně provozování e-shopu v ČR když jsem daňový rezident v UK. Nemohu najít relevantní informace a jasně daný scénář jak to lze a jak ne. Četl jsem o založení Ltd, ale jak to následně funguje?

V ČR mám pozastavenou živnost, ale to počítám, že s tím nemá co společného pokud jsem daňový rezident v UK. Před tím než jsem šel do Anglie, tak jsem pozastavil živnost i e-shop. Pokud se tedy budeme bavit o Ltd lze tedy provozovat e-shop v ČR se všemi náležitostmi? Jak je potom tato správa jednoduchá/komplikovaná? Zboží je ze zahraničí s tím, že by vždy bylo doručeno do ČR a následně naskladněno ve fulfilment centru takže odesílání by bylo vždy od nich. Může tato firma semnou spolupracovat jakožto s Ltd bez větších komplikací? Jak se to potom řeší tedy při dovozu, jelikož clo není na produkt který mám, ale při dovozu se platí DPH, takže mi jde o to jak by to bylo s tím Ltd? 

Veškeré poznatky jsou vítány a ještě více ty z vlastních zkušeností. Díky 
22.09.2022 12:10
2
Zbytečně moc hodně komplikované, založ českou s.r.o. vlastněnou ltd.
22.09.2022 19:53
3
Tady budete muset mít odštěpný závod, pokud prodáváte fyzické zboží v ČR, u služeb je to trochu jinak. Jelikož je LTD mimo EU budete řešit VAT. Posílám SZ na účetní která nám dělá UK finance,poradí vám přesně, tady se reality moc nedoberete.