21.09.2022 09:17
1
Ahoj,

ladíme odeslání emailů/spam score na novém webu a prohnali jsme to přes známý nástroj https://www.mail-tester.com. Zákazník vyplní formulář na webu a zpráva přijde majiteli webu.

Test však ukazuje chybu a hlášku FREEMAIL_FORGED_REPLYTO / Freemail in Reply-To, but not From a odečte výrazných 2.5 bodu. Chci to nějak vyřešit, ale nevím jak.

Email se samozřejmě odesílá z doménového emailu neco@nasedomena.cz a příjemce je neco1@nasedomena.cz, máme DKIM, máme SPF, vše je validní. Ale email generuji tak, aby přišel majiteli a ten měl možnost dát snadno "odpovědět" (nastavíme Reply-To) a aby se psalo na adresu tazatele, tj. uvedený email v kontaktním formuláři. Jak z toho ven?

Protože samozřejmě ten tazatel je opravdu na 90% člověk s freemailem na Seznamu, Gmailu, atd.
21.09.2022 14:46
2
A proc to resis? Emaily ti do ty schranky nechodi, tak ses rozhodl zjistit proc? Protoze jestli to neni z tohodle duvodu, tak je to uplne  nejvic fuk, co rika nakej nastroj.
21.09.2022 16:05
3
Priznam se, ze nechapu, co tim chce Ales rict.

Prece je cilem vyvojare nastavit email tak, aby nezapadl do SPAmu a o to se asi FH snazi. A ja mail tester pouzivam take. Skore pod 5 znamena, ze to opravdu skonci nejspis ve SPAMu.

Navic ten nastroj dokaze dobre odhalit treba i spatne nastaveny DKIM nebo SPD zaznam. Na to je opravdu treba Gmail alergicky a neprojde to.

Kazdopadne, je-li to domenovy email a projde vam to, coz zrejme projde kvuli shodne domene a serveru obou schranek, pak bych to nechal byt a na pomyslnych 10z10 to zrejme nebude, ale ani to nebude vadit :)
22.09.2022 10:29
4
Původně odeslal Aleš Jiříček
A proc to resis? Emaily ti do ty schranky nechodi, tak ses rozhodl zjistit proc? Protoze jestli to neni z tohodle duvodu, tak je to uplne  nejvic fuk, co rika nakej nastroj.
Tenhle nástroj mi přijde super a dostal jsem na něj spousta doporučení. Nevyznávám přístup "nějak to funguje, tak se na to vyprdnu". Vždycky jsem emaily ladil podle toho a pokud mi padaly do SPAMU a řídil jsem se radama, co tenhle nástroj říká, vždy jsem je dokázal vylepšit tak, že do schránky spadly přímo a nebyly ve SPAMu.

Prostě mi přišlo zvláštní, že ta uvedená chyba tomu ratingu emailu uškodí a chtěl jsem to vyřešit.
24.09.2022 10:17
5
Pokud jde o score na mail-tester.com, co zkusit dat do Reply-To krome emailu uzivatele jeste i email neco2@nasedomena.cz? Mohlo by ho to zmast :) ( osobne jsem to teda jeste nezkousel... )

Jinak samozrejme mail-tester.com je super nastroj, take ho rad pouzivam, ale zase je treba uvedomit si, ze obcas to je to zbytecny overkill. Z Vaseho dotazu vyplyva, ze maily posilate v ramci jedne domeny, tudiz pocitam i v ramci jednoho mailserveru? V tomhle pripade je uplne jedno, jake hodnoceni mail dostava, vzhledem k tomu, ze mailserver pouze presune mail z jedne schranky do druhe a zadnymi antispamovymi kontrolami by mail ani prochazet nemel.