17.09.2022 10:10
1
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat. Používáme Google AdSense a v tomto roce nám denní výdělky dávaly v rozmezí 100-200 Kč, ale od 1.8.2022, kdy začala platit nová pravidla o vyžadování souhlasu, atd., jsou tržby cca 5-10 Kč, přitom veškerá pravidla jsou nastavena, s ničím se nehýbalo, hláška, co má být na stránkách, je zapnuta, atd. Setkal jste se někdo s něčím podobným a jak toto případně řešit? U Skliku se dá domluvit s podporou, atd. ale u Google AdSense se člověk normálního člověka nedovolá, pouze samé "roboty" a automatické odpovědi. :-/ Bohužel již nevíme, jak se zpátky dostat na onen pokles od 1.8.2022. Díky za jakékoli názory a tipy.Název:  2022-09-17 10_09_17-Přehledy – Google AdSense — Mozilla Firefox.jpg
Zobrazení: 321
Velikost:  42,6 KB
17.09.2022 13:32
2
Takže návštěvnost, zdroje návštěvnosti atd. je víceméně stále jako dříve, ale došlo k rapidnímu snížení RPM?
17.09.2022 15:21
3
Ano, přesně tak a shodou okolností pokles je od 1.8., kdy začala platit ty nová pravidla pro shromažďování souhlasu, ale vše tam máme, zprávu zapnutou, atd. Jestli jste se někdo s tím nesetkal nebo nemáte zkušenosti. Pokud by někdo věděl jak na to, abychom se dostali na čísla jako dříve, tak mu ten výdělek za měsíc nebo i dva dám, když to bude fungovat.
19.09.2022 19:18
4
Nemáte nastavenou nějakou blokaci reklam v rámci konfigurace Google Adsense? Co takhle nějaká optimalizace nebo experimety? A jak máte nastavenu Ochranu soukromí a zprávy Využíváte funkci automatických reklam nebo je sám zasazujete do frame na webu?
25.09.2022 14:29
5
Původně odeslal ariel.pereggini
Nemáte nastavenou nějakou blokaci reklam v rámci konfigurace Google Adsense? Co takhle nějaká optimalizace nebo experimety? A jak máte nastavenu Ochranu soukromí a zprávy Využíváte funkci automatických reklam nebo je sám zasazujete do frame na webu?
Předně děkuji, že se pokoušíte mi pomoci. Žádnou změnu v nastavení jsme před 1.8. ani potom nedělali, tedy ne do té doby, než jsme začali celou věc řešit. Jediná změna byla zapnutí zprávy kvůli GDPR. A teď k otázkám.

Nemáte nastavenou nějakou blokaci reklam v rámci konfigurace Google Adsense? 
Ne, žádná blokace nastavená není.
Co takhle nějaká optimalizace nebo experimety?
Žádné experimenty zapnuté ani vytvořené nejsou. Mám nastavené pouze dvě reklamní místa na responzivitu, kde je stejnak procento optimalizované návštěvnosti 0%.
A jak máte nastavenu Ochranu soukromí a zprávy
Zde je zapnutá zpráva, aby byl udělen souhlas pro účely GDPR. Zpráva pro CCPA je vypnutá. Obnovení tržeb z blokovaných reklam je zpráva zapnutá (ta byla zapnuta až v rámci řešení nastalého problému, předtím tedy vypnutá)
Využíváte funkci automatických reklam nebo je sám zasazujete do frame na webu?
Vždy jsme si vytvořili banner a zasadili do frame webu před administrativní rozhraní. Máme vlastní administraci. V tomto se nic nezměnilo posledních 10 let.

Využíváme formát reklam "obsahová reklama", které jsou i doporučeny.