12.08.2022 17:30
1
Zdravím, 
řeším momentálně problém, kdy potřebuji mít zvlášť telefonní číslo, ze kterého se bude moci odesílat a přijímat sms (Komunikace se zákazníky z eshopů)
Klasické řešení koupit nové číslo, dát to do staršího telefonu a propojit to s PC mě napadlo, spíše mě zajímá, jestli někdo nemá něco lepšího? Nějaké virtuální číslo a aplikaci, nebo tak? :)
Děkuji!
13.08.2022 13:17
2
Ahoj,
tiež som niečo podobné riešil. Volá sa to SIM hosting. Skús pozrieť napr. na https://www.123sms.sk/ Majú aj API, čiže to vieš v pohode napojiť na svoj systém. 
14.08.2022 01:40
3
Mně se osvědčil běžný modem od operátora se simkou + raspberry. V raspberry mi běží appka, která zajišťuje komunikaci mezi HTTP a modemem (smsc). Pohodový příjem i odesílání SMS, za ty roky jsem neměl jediný problém. Příchozí SMS si nechávám rovnou přeposlat smskou na mé číslo + je mám dostupné ve webové app, kde můžu pohodlně odepsat.
Hlavně to jede odděleně, je to permanentně zapnuté a připojené kabelem k internetu..žádná závislost nad počítačem, což může být nevýhoda tvou nastíněného řešení. A samozřejmě je to asi bezkonkurečně nejlevnější řešení pro dlouhodobý provoz...jednorázová investice do hw a pak to, co si sjednáš u operátora, což je s dnešními neomezenými tarify pár stovek měsíčně fixní náklad.