10.08.2022 11:34
1
Zdravím všechny,

určitě se mnozí z vás setkali s tím, že jste narazili na problém toxických zpětných odkazů vedoucích na vaše stránky, které jste objevili třeba v Ahrefs nebo Search Console. Rád bych zde probral, jakým způsobem jste na to reagovali.

Zajímám se o řešení, protože mi na e-shop v poslední dobou přibývají dofollow odkazy raketovým tempem ze zahraničních nesmyslných webů. Většinou se jedná o zpětný odkaz v obsahu nebo pomocí obrazků. Tento odkaz je zpravidla funkční několik dní či týdnů.Rozpozná Google u 100 % případů takový odkaz a nebude mě poškozovat?

V Search Consoli, sekce Zabezpečení, mi v případě problému souvisejícího se zpětnými odkazy, dá Google vědět? (Pokud vědět nedá, mám to chápat tak, že takové odkazy rozeznal?)

Většinu toxických odkazů nemám v Search Console v seznamu, oproti tomu v Ahrefs - zde jsou.


Nebo byste dali sami včas vědět Google v Search Console o takových odkazech a požádali o odebrání? (Postup znám)
Pokud máte jakékoli zkušenosti, prosím, podělte se.
Díky!
10.08.2022 12:07
2
Většinou je ignoruji, stejně jako Google. Jinak bys měl v tomhle změnit trochu mindset. Google ti nikde nedá žádné jistoty, stejně tak nikdo z nás nemá 100% účinný postup. Prostě jen věříme, že se s tím Google popere a jsme v nejistotě taky.
10.08.2022 12:42
3
To, jestli to google nějak zohlední není nikdy jisté. U klientů generujeme disavow.txt se zakázanými doménami a nahráváme do googlu Pokud odkaz přestane být dostupný, přestaneme to generovat do exportu.

Důležitá je ta nejistota, pokud odkaz vypadá hodně špatně, nemá smysl riskovat a nechávat ho, Google se může změnit a začít některé odkazy brát vážně a pak ti uškodit. Má to ale jiný důležitý efekt, klienti mají administraci, kde mají podrobný přehled o zpětných odkazech, nějakou analitiku a mohou daleko lépe ten obsah optimalizovat. Někteří dokonce ignorují špatné zpětné odkazy, ale naopak využívá systém hlavně k tomu, aby věděli odkud zákazníci chodí a jak lépe cílit (např. nejmenovaní velicí nábytkáři).
11.08.2022 22:42
4
aj takéto odkazy patria do prirodzeného odkazového profilu, ak ich nie je extrémne veľa, tak nemá zmysel ich riešiť... v extrémnych prípadoch sa od nich možno dištancovať v google konzole
12.08.2022 09:26
5
Pro ty co tvrdí, že je to jedno, tady máte krásnej příklad toho, co takový spam odkazy můžou způsobit.
Black hat SEO operators sabotage PH news sites with toxic backlinks