25.07.2022 11:27
1
Dobrý den, chystám se udělat nějaké úpravy na webu které web na nějakou chvíli rozbijí. Lze například pomocí nějakého pluginu docílit toho aby lidé a vyhledávače v danou dobu na web neměli přístup ? Nebo je nějaký SEO postup kterého je vhodné  se držet?
25.07.2022 12:22
2
Pro návštěvníky stránka v rekonstrukci, pro roboty uprav soubor robots.
25.07.2022 12:23
3
Dobrý den,
nevím jaký je důvod, ale pokud bych takto více upravoval web a hrozilo, že bude nějaké dobou rozbitý - tak bych si udělal novou např. subdoménu chráněnou heslem a tam web ladil. Ve chvíli kdy by bylo vše opraveno, pouze bych finální verzi nahrál na hlavní doménu.
Korigovat chování robotů je možné případně přes robots.txt. Není vždy ale jistota, že se podle toho všichni řídí.
25.07.2022 13:27
4
V Google Search konzoli třeba ještě použít Disavow, pokud už naindexoval něco co nechcete mít vidět ve výsledcích vyhledávání. IMHO bych do toho ale tímhle způsobem spíše nevrtal, protože pokud už máte nějaké URL zaindexované, jednoduše o ně přijdete, a ještě můžete přijít o skóre (roboti si myslí: hmm, tahle stránka už neexistuje, ale ještě nějakou dobu nazpět fungovala a věděl jsem o ní. Majitel webu se o to asi moc nestará, tak snížíme skóre). Dělal jsem jednomu klientovi web, a on pořád chtěl měnit název stránek a strukturu (už v procesu dělání zpětných odkazů). Takže pak došlo na nějakou použitelnou 404kovou stránku, ale nemělo to takový efekt, jako originální URL s obsahem odladěným na on-page SEO.
Spíše tu stránku dolaďujte opravdu na nějaké subdoméně a pak jen šoupněte souborama na hlavní doménu (a obsah SQL bude pořád funkční i na hlavní doméně).