06.07.2022 13:05
1
Ahojte,
odkládal sem na na noťasu, co to šlo, ale pak se sama spustila přes noc aktualizace.
Od té doby jen restartuje, nejde mi se dostat do nouzáku, vždy na vteřinu naskočí, ukáže, že probíhá aktualizace a hned restart.
Nejaké nápady ?
06.07.2022 21:11
2
3 dny volna, jako při úmrtí člena rodiny.

Delfy jsou v Řecku.

Verze W10 - jen mrkvochvost nebo je to třeba verze Dell a číslo verze
Verze notebooku

A v prvé řadě bych se obrátil na support výrobce
06.07.2022 22:47
3
Nápad, co záloha systému? Asi blbý dotaz že?
Je nutná záloha dat, pak se dá testovat a zkoušet.
07.07.2022 21:22
4
Tezko se radi, nevime, jak moc jsi s PC zdatny, ja bych si vytvoril bootable disk s ubuntu a zkusil z toho dostat data. https://askubuntu.com/questions/4335...es-from-ubuntu .

A pak bych měl ještě jednu radu :D ale tu asi neoceníš, až to opravíš, tak s tím hoď o zeď a pořiď si linux/mac :D tyhle problémy odpadnou. Já to tak udělal před 12 lety a neměnil bych.
08.07.2022 11:24
5
Původně odeslal hynek.info
Ahojte,
odkládal sem na na noťasu, co to šlo, ale pak se sama spustila přes noc aktualizace.
Od té doby jen restartuje, nejde mi se dostat do nouzáku, vždy na vteřinu naskočí, ukáže, že probíhá aktualizace a hned restart.
Nejaké nápady ?
1. Stáhněte si na jiném počítači tento nástroj https://www.microsoft.com/cs-cz/soft...load/windows10 a vyrobte si bootovací flashku (pokud ji nemáte).

2. Spusťte systém z tohoto přenosného zařízení a vyberte možnost Odstranit potíže - následně volbu Odinstalovat aktualizace. 

3. Spusťte odinstalaci poslední aktualizace.

4. Alternativně můžete zkusit volbu Obnovení systému, kde si vyberete datum, v němž byl notebook ještzě funkční (bod obnovení se vždy automaticky vytváří při jakékoliv větší aktualizaci).

Pak dejte vědět.
12.07.2022 20:37
6
Ahojte, díky za rady,  s Linuxem si zatím "špinit ruce" nechci.... mám tři kompy, vše na voknech, takže to asi teď není cesta. :)
Zkoušel jsem bootovací usb a samozřejmě mi to neřeší problém se zálohou dat. Jediné, co mi to zatím dovoluje, je "tvrdá" reinstalace bez uchování dat.
Takže asi zkusím vypreparovat disk a načíst ho jinde a celé to překopat. Železo je to ještě dobré, na šrot to není.

Aspoň mě to dokope si udělat nějaký bod nula, kde budu mít všechny aktualizovaný data někde fkloudu......
 S tím mám obecně velkej problém. Vždycky se mi líbilo mít vše synchro s cloudem, ale vzhledem k tomu, že mám data historicky asi na pěti místech, tak se mi to zatím nepovedlo..... :) 
13.07.2022 22:24
7
když si na bootovací usb nahraješ far manager, nebo jiný správce souborů tak skrze něj a nějaký další externí disk si můžeš data vypreparovat z toho stroje s mrtvými windows ...