Tento obchod už skončil.
Na aktuální inzeráty se podívejte do sekce: Prodej webů

Prodej ELOAS.cz - eshop s koženou galanterií

www.eloas.cz

hourglass
Skončil
04.08.2022 v 09:33
Prodejce
Uživatel zatím nemá hodnocení
Více info: vladimir.sopik@seznam.cz nebo tel. 776 703 503

Během necelých dvou let jsme eshop vyzvedli z nuly na slušný obrat kolem 1,2 mio Kč (odhad pro letošní rok). Do eshopu jsme investovali spoustu peněz a času - prošel kompletním redesignem (nové logo a layout), přidali jsme další dodavatele s dobrou marží a zalistovali tisíce produktů. Na eshopu je odvedena spousta administrační práce, kterou nový majitel nebude muset vykonávat.


Eshop běží na platformě Shoptet a je k němu dokoupeno spoustu doplňků. Ze všech zmíním především jednorázový nákup doplňku "Automatické importy (feedy)", které se nyní už nedají nijak koupit a musíte je měsíčně paušálně platit. To pro tento eshop neplatí a máte je napořád zdarma. Eshop je také napojený na platební bránu GoPay.

Veškerý prodej probíhá formou Dropshipping, tzn. bez skladu. Váš sklad tvoří pouze občasné vratky, které poté můžete nabídnout např. jako "Zboží v akci" s drobnou slevou, ale jinak vše jde přimo od dodavatele zákazníkovi a vy jen fakturujete za odeslané zboží. V současné chvíli jsou na eshopu listovány katalogy 3 dodavatelů, ale novému majiteli bych dal tipy na další 3 české VO, se kterými může začít spolupráci a nabídnout sortiment se zajímavými maržemi.

Doprava je řešena společností Zásilkovna, a to dvěma způsoby - na konkrétní adresu a nebo výdejní místo.

Současný obrat za posledních 12 měsíců je 790.000 Kč, celkový odhad pro rok 2022 je 1.150.000 Kč (zatím k 30.4. je to 307 629 Kč), odhad zisku eshopu z obratu pro rok 2022 je 440.000 Kč. V minulém roce jsme zapracovali na parametru "Nákupní cena", který první měsíce roku u položek chyběl (nyní všude doplněno), a proto je statistika zisku ze začátku roku 21 nepřesná a realitě odpovídá pouze celkový obrat (zisk se dá přibližně dopočítat) - rád doložím. Z těchto údajů vyplývá, že v odbdobí od 1/21 do 12/21 byl obrat 575.000 a zisk 194.000 (odhadem to bylo reálně k 202.000). Z tohoto je patrné, že trend obratu je vzrůstající a šikovný čověk může s tímto eshopem dosáhnout skvělých výsledků.

Náklady jsou pouze na paušál Shoptetu cca. 1700/měs. a poté samozřejmě na reklamy Google Ads, Sklik, GLAMI, socialky. Kolik se rozhodnete investovat je už na Vás a také na pracovníka marketingu (pokud si budete kampaňe spravovat sami, můžete ještě výrazněji ušetřit). Já investoval do reklamy okolo 12 tisíc/měs (toto se týká pouze minulého roku - od začátku roku už jsou reklamy omezeny, nejedeme na 100% provoz).

Zdroje na data a tabulky (Analytics, Shoptet) jsou samozřejmostí.

K eshopu prodávám také pár položek na skladě (jejich celková hodnota se mění) jedná se o cca 30 ks položek s celkovou nákupní cenou okolo 20.000 Kč. Zabírá to cca 1/2 klasického regálu (dvě 90cm police).


Důvod nabídky
Eshop ELOAS.cz nám byl nabídnut jako zbrusu nový eshop marketingovým pracovníkem, jelikož eshop splňoval naše zaměření rozhodli jsme se ho vzít do portfolia k našim ostatním eshopům. Myslím, že jsme ho dokázali slušně rozvinout, ale bohužel na úkor času a práce na ostatních eshopech. Chceme se soustředit pouze na naše hlavní eshopy a tento eshop nabízíme někomu, kdo se mu bude naplno věnovat a tím se mu vrátí časová investice s tím spojená a dokáže ho dále rozvíjet.