02.07.2022 07:47
1
Zdravím,
snažím se proniknout do FrontEnd WebDevelopmentu. Aktuálně se domnívám, že už mám nějaké skills a chtěl bych v brzké době zkusit si sehnat práci.
Má otázka zní: co můžu čekat na pohovoru? Na zahraničních webech čtu o "technical interviews", kde se hodně zmiňují otázky na data structures (linked lists, queues, stacks, heaps, etc...). Zajímalo by mě, jak moc tohle budu k pohovoru (a případně poté do praxe) potřebovat.
Díky za odpověď!
02.07.2022 08:41
2
Hledání první práce v IT

Jestli si myslíš, že něco už umíš a máš se čím prezentovat (máš nějaké hotové, funkční projekty), tak tam jdi. Nic horšího, než že tě nevezmou nehrozí. Takových pohovorů potřebuješ absolvovat klidně i víc, abys zjistil jak to tam chodí. Navíc to může mít každá firma trochu jinak. Často se i spálíš u divnofirem, které jen hledají dělníky a podle toho pak vypadá i ten pohovor. Šance, že se připravíš na první dobrou na všechno a uspěješ je velmi malá. znám ze svého okolí snad jen jednotky případů ze sta, které vzali do lepších firem hned po prvním pohovoru. Většinou jich museli absolvovat třeba 10 a občas i více. dobrý je nemyslet jen na sebe a svoje skills, ale taky na tu firmu, kam se hlásíš. Měl bys znát motivaci, proč zrovna tu konkrétní firmu jsi si vybral, benefitem je znát jejich projekty a navázat na to tu motivaci.
02.07.2022 20:32
3
Děkuji za odpověď.
06.07.2022 17:46
4
Každý pohovor je svým způsobem unikátní, někde ti položí 5 technických otázek a jsou hotovy, jinde tě 2 hodiny drtí, někde počítají, že jim týden budeš dělat domácí úkol. Hlavní je, nehledat v tom systém, protože v tom není, je to vysoce individuální, a počítej že třeba absolvuješ ne deset, ale desítky pohovorů, což nevadí, protože se dneska pohovory dělají remote, takže zvládneš 3-4 za den, nabídky nasbíráš přes LinkedIn.
Některé firmy jsou enormě vybíravé, hodně firem nechce platit, a ač se může zdát, že nabídek je spousta, tak většina není moc kvalitní a většina firem hledá někoho pod cenou nebo vysloveně člověka unicorn, typu génius, druhý Einstain, ale pak když zjistí, že to chce zaplatit, tak se diví 😁
Já osobně mám ověřeno, že značný benefit je, když můžeš nastoupit hned, a taky když jsi schopný akceptovat velké množství odmítnutí a nepokládat se z toho a třeba že tě 20x odmítli z toho nedělat nějaké závěry, krom toho, že se třeba něco potřebuješ doučit.