07.12.2021 17:47
1
Pěkný den všem, 
je to hodně mimo IT :), ale věřím, že mi někdo bude schopný poradit. 
Prodávám auto.  
Byl jsem domluvený s kupcem na tento týden, že si pro něj přijede. 
Bohužel mi auto někdo přes noc odřel při parkování (byl u toho svědek, který má SPZku auta, řeší to Policie). 
Na autě mám havarijní pojištění, tzn. cca do 14 dnů jej dávám do autorizovaného servisu na opravu.
Vzhledem k tomu, že to půjde do správního řízení (dle Policie se to může táhnout třeba půl roku), je možné, že peníze dostanu z pojistky až za hodně dlouho (jestli vůbec), protože pojišťovna nekryje, dokud běží správní řízení. O to mi ale nejde. 
Moje otázka: mohu (již opravené) vozidlo prodat před ukončením správního řízení?
07.12.2021 20:14
2
Moje rada zní... zkus nějaké auto-moto fórum, ve kterém je vyšší šance, že tuto zkušenost už někdo má. Jinak k tématu... správní řízení? Pokud někdo ujede od dopravní nehody, jsou tam svědci, předpokládám, že na autě viníka je taky škrábanec, který koresponduje s poškozením tvého auta, tak jaké správní řízení? Opravit za peníze pojišťovny viníka a neřešit, ne? 
Jinak všeobecně, správní řízení nebude řešit majitele poškozeného vozidla, ale řidiče, který škodu způsobil a od místa nehody ujel. Takže jestli to auto změní 10x svého majitele je nepodstatný. Důležité je to mít nafocené, sepsané a opravené. Nemůžeš čekat na opravu vozidla dokud nějaký správní orgán nerozhodne jestli to je nebo není viník, to by měla PČR zjistit v rámci max. v rámci pár dní.
07.12.2021 20:30
3
Podobná situácia, auto opravené za 3 dni peniaze vyplatené. Vynník bol odsudený zhruba za mesiac, všetko v mojej neprítomnosti (mal toho trocha viac na rováši ako len útek z miesta nehody). Myslím že auto v klude môžeš predať, pojisťovňa to preplatí a bude potom náhradu chcieť od neho. :D Samozrejme to nie je právna rada...
07.12.2021 21:03
4
Původně odeslal Lukáš Jakubíček
Moje otázka: mohu (již opravené) vozidlo prodat před ukončením správního řízení?
Určitě - je to Váš majetek a pokud jste s ním např. nespáchal trestný čin, nezískal jej nelegálně, není důvod, abyste byl omezen v nakládání s ním.

Původně odeslal Lukáš Jakubíček
Na autě mám havarijní pojištění, tzn. cca do 14 dnů jej dávám do autorizovaného servisu na opravu.
Vzhledem k tomu, že to půjde do správního řízení (dle Policie se to může táhnout třeba půl roku), je možné, že peníze dostanu z pojistky až za hodně dlouho (jestli vůbec), protože pojišťovna nekryje, dokud běží správní řízení. O to mi ale nejde. 
To se mi nějak nezdá, napište mi do zprávy více info (dělám pro pojišťovnu) - pokusím se více poradit. Případně zítra odpoledne mi můžete zavolat viz: https://michalpesat.cz/#kontakty
07.12.2021 21:16
5
Taky moc nechápu to správní řízení. Podobné případy jsem si nechal prostě opakovaně opravit na pojišťovnu viníka. Když nedojde k vyšší škodě, nebo nedojde k poškození majetku třetích stran, životního prostředí atd, tak ani PČR nevolám a rovnou se domluvím s tím viníkem. Volám PČR až když viník nemá vůli spolupracovat. Druhý den jedu na pojišťovnu viníka, kde si to rovnou nafotí likvidátor, sepíšem papíry a já jedu vesele do servisu a už nic neřeším. V jednom případě tohle kolečko dokonce celý udělal sám servis, já jsem tam jen nechal dovézt auto a za 5 dní vyzvedl opravené na účet pojišťovny viníka.
07.12.2021 22:11
6
Závidím Vám, že máte svědka. Já takto došel k autu, škrábanec a viník nebo aspoň lístek nikde. Ale auto, které parkovalo za mnou, tak tam týden nestálo a až pak zase každý den. Takže jen to dejte sežrat tomu praseti, které ujelo od nehody. To se prostě nedělá.
07.12.2021 22:26
7
Asi tak...
Já měl rozbitý auto fakt fest a taky nikde ani lísteček, pak jsem ho nechal opravit (70 tisíc škoda) a za 14 dní po opravě jdu kolem auta a téměř podobně, jenom to tentokrát vzal nějaký ....t víc, takže škoda 150 tisíc. Opět žádný lístek. 
A co mě dorazilo.... před barákem v létě stál známý na pivku a do mého auta najel minibus s tažným. Prohnutá SPZ, poškrábanej nárazník, prasklá mřížka chladiče. Borec s minibusem vylezl z auta, podíval se, přeparkoval to o 20 metrů dál a šel domů. Já pak zavolal dopravku, přijeli, zmrdali mě, že stojím 20 centimetrů mimo modrou čáru a že to poškození jsem tam už určitě měl. Že jsem měl svědky, kteří slyšeli náraz je nezajímalo. Přístup jak .... kdybych tehdy nevěděl, že budu mít nové auto, tak to řeším dál, ale nechtělo se mi.... v áčkách to vykoupili za super cenu i s poškozením. 
Je smutný, že si lidi platí povinné a když někomu způsobí škodu, tak utíkají jako poserové. Já jsem 10 let zpátky nacouval nešikovně do nové Audi, která stála u restaurace, tak mě ani na minutu nenapadlo, že bych ujel. Šel jsem dovnitř, zjistil majitele, omluvil se mu, sepsal jsem to s ním, dali jsme kafe, on poděkoval a já si dal oběd. Od toho si to platíme.... Karma je zdarma.
08.12.2021 08:54
8
1) prodej auta nemá na platbu pojištění vliv, akorát v případě sporu s pojištovnou nebo se servisem se to budou hůře dělat, když auto nemáš.
2) Správní řízení asi myslíš vyšetření nehody a zjištění viníka. Pokud jsi dal policii SPZ musí vypátrat majitele a ten se musí přiznat a nahlásit nehodu. Dokud nebude toto uzavřeno pojištovna ze zákonného pojištění nebo kancelář pojistitelů nic nevyplatí. Navíc jsi třeba mohl parkovat v rozporu s předpisy a můžeš být spoluviník.
3) pokud spěcháš dej to ze svého havarijního.
4) Peníze z pojistky dostáváš pouze, když si to chceš opravit svépomocí což nedoporučuji, jelikož ty částky jsou tak nízké, že za to nejdou koupit kolikrát ani díly. Pokud dáváš do autorizovaného servisu nebo schváleného servisu pojištovnou toto neřešíš, pouze se staráš o kvalitu opravy.
08.12.2021 18:37
9
Díky moc všem za podněty!
Ještě upřesním - Policie sice SPZ má, ale bylo mi řečeno, že je auto vedeno na právnickou osobu. Pokud se řidič nepřizná, teprve pak to půjde do správního řízení. Na autě viníka určitě škrábanec bude, dostali to naservírované krásně, jen netuším, kolik toho můžu od Policie čekat. 
08.12.2021 20:39
10
Původně odeslal Lukáš Jakubíček
jen netuším, kolik toho můžu od Policie čekat. 
Vůbec nic, je to lepší, když se to pak náhodou povede, tak může mít člověk jen radost místo hněvu.