06.12.2021 17:04
1
Dobrý den,
rád bych se zeptal na radu.
Mám doménu X.cz. Vše je nastaveno u Wedosu. Rád bych její subdoménu rezervace.X.cz přesměroval na veřejnou IP adresu 193.165.67.216:18080 pomocí DNS. Bohužel mi však daná IP adresa nejde vložit do DNS záznamů domény. Poradíte, jak bych mohl přesměrování subdomény korektně provést?
Děkuji
06.12.2021 17:31
2
U Wedosu nastavíš přesměrování jenom na tu IP adresu (to co je před ":" dvojtečkou) a adresování na ten port (to co je za ":" dvojtečkou) řešíš na koncovém serveru kde běží ta aplikace.
06.12.2021 17:45
3
Uf... vážne? Tak toto smrdí prúserom ale neskutočne. V skratke ale znie odpoveď nedá sa to. A drobrá rada na záver zaplate niekoho čo tomu rozumie.
06.12.2021 18:47
4
Mě takhle funguje administrace hostngů na VPS.
Co je tam za problém?
06.12.2021 19:00
5
Odhliadnuc od faktu že na tej uvedenej IP ide bohvie čo a že na toto sa využíva reverzne proxy ktore vie zabezpečiť dodatočnú vrstvu ochrany ak to samozrejme nepošlú na public net aj tak. Tak mi nepríde ani trocha profesionálne aby ma web presmeroval na nejakú subdoménu a ešte k tomu nejaký port.

Samozrejme problém to môže a nemusí byť… prípad od prípadu.

Rovnako nepovažujem za korektné nechávať VPS admin verejne keď k nemu pristupuje jedna osoba.

Verim že ak bude mať TomašX čas určite k tomu povie aj on svoje.
06.12.2021 21:11
6
DNS slouzi na preklad domeny na IP adresu. Nic vic nedela, nic vic neumi.

Takze to na jaky porty se bude co kde pripojovat je uz veci toho finalniho serveru.

To co pozadujes nastavit technicky v DNS nelze.
07.12.2021 10:58
7
Jak psali ostatní, tohle nelze udělat přes DNS, to nic jako přesměrování neumí. K těmhle účelům se používají tzv. reverzní proxy. Šlo by použít třeba zdarma dostupnou bránu od Cloudflare https://www.cloudflare.com/learning/...reverse-proxy/ a tuhle adresu nastavit jako backend, u sebe poté můžeš udělat whitelist na připojení pouze od cloudflare a tím to aspoň zabezpečíš.

Další řešení je vzít nějaký levný vps nebo si najít java hosting (vím, není to tak levné jako pro php).

Tvoje současné řešení je trochu šílenost, provozovat web na domácím (či firemním, to nepoznám) připojení za ne dostatečně zabezpečeným mikrotikem, pod neaktualilzovanou javou a starší verzí springu chce jistou dávku naivity, že to dopadne dobře. Při trochu větší návštěvnosti můžeš mít problémy, tvoje připojení vykazuje poměrně nezvyklou nestabilitu a latence při provozu dost skáče, tak tím můžeš řadu návštěvníků odrazovat.

Pokud ti již nic jiného nezbyde. Doporučuji si najít nějakou reverzní proxy (např. ten cloudflare), strčit do za něj, na mikrotiku nastavit firewall a nepustit na tuhle appku nic jiného než cloudflare (ip adresy mají uvedené na svém webu). Appku bys měl provozovat v odděleném virtuálu a bez přístupu do domácí sítě. Doporučuji si udělat aktualizační kolečko, teď nedávno právě vyšlo několik důležitých oprav.

Další možnost je najít jiný systém pro registrace, podle mě jich je k dispozici více vč. těch poskytovaných jako službu.
07.12.2021 11:10
8
Moc děkuji všem, kteří se zde vyjádřili. Uvedl bych situaci asi více do kontextu, bohužel jsou totiž některé pasáže pro mne příliš technicky náročné.
Je fitness centrum. To si nechalo zřídit veřejnou IP adresu, na které běží online rezervace na jednotlivé lekce. To je mnou zmíněná adresa s portem (193.165.67.216:18080). Zároveň jsem byl požádán, abych na tuto adresu přesměroval subdoménu rezervace.nazevfitness.cz. Řeším proto, jak zařídit toto přesměrování. 
Budu rád za ještě doplňující vysvětlení. Moc díky :)
07.12.2021 11:52
9
Chápu, takže SW je pevně daný, stejně tak infrastruktura uvnitř fitness centra.

Potřebuješ dvě věci, nastavit DNS A záznam pro rezervace.nazevfitness.cz a zbavit se toho portu (18080) v adrese. Za mě je nejvhodnější před to něco předřadit, např. zmíněný cloudflare, https://www.cloudflare.com/plans/#overview, vejdeš se asi i do zdarma plánu, vyřeší oba problémy zároveň, A záznam nasměruješ na cloudflare, jako backend zvolíš 193.165.67.216:18080 a hotovo. Stejně tak si můžeš někde vzít malé vps (do cca stovky měsíčně) a tam provozovat nginx, haproxy, které budou dělat ten překlad.

Na 443 portu již běží nějaká administrace, takže bez její změny nestačí udělat konfiguraci jenom na straně routeru/aplikace.

Pokud si s tímhle sám neporadíš a termínům nerozumíš, nezbývá ti nic jiného než si na to také někoho najmout. O moc víc jednodušeji to vyřešit nejde a zdarma ti to asi nikdo nenastaví, zkusit to můžeš.