30.11.2021 11:15
1
Zdravím, 
rád bych se poradil o zkušenosti jakou banku zvolit jak pro osobní tak zejména pro podnikatelský subjekt v roce 2021. Dělám pořádek v bankovních účtech a některé bych rád zachoval a některé zrušil.
Zajímá mě i privátní bankovnictví, hodnocení mobilní aplikace a pobočky.
Pročítám si tak reference, zkušenosti a žebříčky, často čtu, že vítězem je Moneta a rád bych zřídil účet i u České Spořitelny na kterou slyším také chválu a je údajně největším bankovním subjektem v ČR.

Mám zkušenosti s těmito bankami
Raiffeisenbank ( primární s ním jsem velice spokojený)
Moneta Money Bank (celkově mě nebaví a asi plánuju zrušit, při více aktivních bankovních transakcích  blokují debetní kartu)
CSOB (zatím jen rok aktivním klientem a spokojenost)
Komerční Banka (pouze spořící, nepřehledné bankovnictví také zřejmě neplánuju zůstat)

Díky za reference a tipy.
30.11.2021 11:27
2
Asi bych si nejprve položil otázku, co vlastně od banky očekáváš, na co ji využíváš a jak často? Já třeba mám firemní Fio, protože je zdarma a jediné co potřebuji je párovat měsíčně pár desítek plateb. Mít ale potřebu řešit něco osobně na pobočce, stoprocentně bych si ji nevybral, tam to často vypadá jako když má zvláštní škola vycházky. A nemyslím klienty banky. Osobní mám Fio a Monetu a narovinu - kdy jsem naposledy otevřel bankovnictví ani nevím, takže opět byl důvod jen to, že je to zdarma. Nic víc od banky nepotřebuju, na začátku jsem tam uložil trvalé příkazy a tím to pro mě končilo. Já zkrátka žádné bankovní služby krom vedení účtu nevyužívám, takže můžu mít pohled dost zkreslený.
30.11.2021 12:02
3
Máme FIO, používáme API a všici spokojeni :)
30.11.2021 12:25
4
Nevím jak se s tebou podělit o zkušenosti s mobilní aplikací, když píšeš, že v KB je nepřehledné. Mě třeba přijde naprosto vyhovující na rozdíl od jejich spořících produktů. Myslím, že pro běžný platební styk je skoro jedno jaká banka. Pokud ti na založení u účtu u ČS stačí, že slyšíš chválu a že je největší bankou tak tomu nerozumím. Taky nerozumím proč mít dnes více účtů, tedy pokud nejsou svázány s úvěry. Jsem u FIO protože je zdarma a má funkční API a u KB jelikož tam za 31 let mám nějaké benefity a přiznám se, že už ani jiné banky nehledám jelikož jsem líný a o benefity ve stylu 5 výběrů z bankomatu zdarma ani nestojím. A jelikož moc nepíšeš co vlastně u banky hledáš je těžko se dělit o zkušenosti.
30.11.2021 13:39
5
Já mám Fio a Raiffku. Oboje zdarma, i když u Raiffky s podmínkou „aktivního využívání”. Ale nic co by neřešily nastavené trvalé příkazy. U Raiffky mě akorát neskutečně štve jejich internetové bankovnictví, plné reklam, které nejdou deaktivovat. Naštěstí tam chodím jen jednou mesíčně, takže se to dá vydržet. S Fiem jsem spokojený, tam nemám co vytknout. Dokonce i při návštěvě pobočky to bylo v pohodě. Asi štěstí.
30.11.2021 13:56
6
Všechno jsou to samé brzdy. Do teď nebyla žádná jiná banka schopná nabídnout tak primitivní věc jako je API pro evidenci příchozích plateb, takže za mě jedině FIO. Posílání emailů o příchozí platbě nepočítám. To je už dávno zastaralé řešení.
30.11.2021 14:00
7
Do Fia bych se bál dát větší obnos peněz. Nepřipadá mi ta banka moc důvěryhodně ale to je věc názoru, to že funguje to nepopírám. Ale už jen pohled na jejich webovky mě vrací minimálně o 10 let zpátky.
30.11.2021 14:09
8
Fio je celkem fajn ale když chcete platební bránu například pro eshop tak je to tragedie, jak z roku 1989
30.11.2021 14:14
9
tak ono mít v bance více peněz nad limit pojištění je risk u každé banky.

A proč chtít bránu od FIO, když většina to pošle kamkoliv?
30.11.2021 14:19
10
@PavelKT FIO si našlo svoje miesto na trhu a nesnaží sa rásť. Stratégia to je validná a v podstate aj ziskovejšie ako "nové" banky, ktoré na akvíziciu klientov míňaju hromady peňazí (s vidinou lepšej budúcnosti, samozrejme).
Starí zákazníci si zvykli na to, ako to funguje :) za mňa by mohli pridať akurát multimenový účet, aby som nemusel mať X kariet. 
Ak potrebuješ privátne bankovníctvo a nie si fakt "dôležitý/veľký", tak najflexibilnejšia je J&T. Priebežne ponúkajú aj neverejné (konzervatívne) ponuky so slušným výnosom. 
30.11.2021 17:14
11
Na osobní účet využívám Fio protože je zdarma a jako sekundární KB. Nyní jsem se rozhodl založit firemní účet na zkoušku u spořky. Připadá mi, že je to kapánek renomovanější banka a co jsem koukal mají trochu výhodnější základní kurzy jak Fio, což se hodí, vzhledem k tomu, že občas připadne platba kartou v Eurech a u firmy to moc prohnat Revolutem nelze. Nevýhodou je poplatek za vedení, ale ten se dá snížit kontokorentem na 75,-Kč, ale prostě mě to k nim trochu tak táhne. Jsem zvědav co v praxi, ale zatím návštěva a jednání v pohodě.

Osobní mám na Fio i díky přítomností brokera, který navzdory ke starému kabátu budou mít zde nejlepší.
30.11.2021 20:04
12
Od vzniku Air bank mám účet u nich ...a všechno v pohodě. Nic jiného u nich tedy nevyužívám, ale na osobní finance mi to přijde jako dobrá volba (otevřel jsem si účty i jinde, ale já třeba hodně využívám obálky na spořícím účtu, což jinde buď nemají, nebo fungují poněkud divně). Pro podnikatele je dobrá Fio skrze API, jinak potom záleží, co potřebuješ ...jestli jen přijímat a odesílat platby, tak poslouží asi jakékoliv konto.