21.10.2021 03:20
1
Ahoj, potřeboval bych poradit co se týká životního stylu. Už asi 2 roky dělám remote pro US, mám spoustu nabídek ať prací vzdáleně, tak kontraktů a docela jsem s remote spokojen.

Přestěhoval jsem se z Prahy do menšího města v severních čechách (sám), byl to můj sen a v mnoha ohledech mám klid, parkování není úplně tip top, ale o 300% lepší než na sídlišti v Praze, sem tam nějaký hluk taky, ale o 300% lepší než v Praze na sídlišti a pár metrů za barákem mám nádhernou přírodu na procházky a menší zahrádku, internet 5G 100 MBit, hypo pár korun, po tuhle dobu fajn. Ale ze sociálního hlediska trpím. Nejsou tu žádné coworkingy, ani v bližším okresním městě a i když mám hodně známých, tak ta komunikace po telefonu, messengaru a vším má taky své omezení, prostě mi schází lidský kontakt, a ani po roce tu krom pár sousedů od vidění nikoho vlastně neznám, protože jsem zalezlej doma u počítače.

Uvažuji co s tím, přijde mi, že tu všichni pracují v místních továrnách nebo obchůdcích, případně důchodci. V bližším okresním městě už jsou i nějaké služby.

Do Prahy se mi moc nechce, nějak čím víc uvažuji nad podivnými sousedy v paneláku, slyšení každého spláchnutí a každodenní souboj o parkovací místa na život a na smrt mě toto neláká.

Uvažuji nad několika scénáři, buďto přes nějaký inzerát sehnat někoho kdo je na tom podobně a nakvartýrovat se k němu do kanceláře, případně chodit každý den třeba na 2 hodiny do nějaké místní kavárny nebo vytvoření nějaké vedlejší místní aktivity - třeba vzdělávání lidí v programování. Taky jsem uvažoval, že bych pronajímal pokoj pro hosty přes AirBnB nebo doma udělal možnost lidem přijet třeba na týden pracovat a odpočinout si od města (je to tu fakt moc pěkné na menším městě, historie snad 600 let zpět, hory, atd.). Nebo pomoci s něčím místním podnikatelům, ale moc mě nenapadá s čím, zrovna pomáhání s webovkama si myslím, že už je za zenitem. Nechci si vytvářet jen náhodné kontakty, to vím že je vždy o ničem setkávat se protože se setkáváme, navíc mě IT i věci kolem financí prostě baví a chodit do místní hospody je pro mě o ničem, nemám si s hospodskými povaleči co říct. Poradíte
21.10.2021 06:56
2
Jestli máš peníze a nevíš co s nimi, udělej si kaváničku, najmi si nějakou mladou kočku a jako majitel tam pracuj u stolečku, bav se s lidma. 
21.10.2021 07:32
3
Jakože co se bydlení v Praze týká hele, tak já sem na kraji kde je klid ... a prakticky slyším sousedy jen když a) řve jim dítě což je tak jednou týdně b) když něco spadne na podlahu těm nade mnou (něco těžkého) c) ty hovada od naproti z ubytovny večer pouští šlágry.


Jinak tu je klid, sem 300m od metra. Takže tohle bych řek že je hodně o tom jen nebejt v centru.
21.10.2021 08:06
4
Najdi si holku.
21.10.2021 08:37
5
V podstatě je to jen celé o tom jak je pro tebe důležité žít v nějaké sociální bublině. Zdaleka se to netýká jen IT, ale defakto každého specializovaného oboru. Když budeš chirurg tak si na maloměstě také s nikým odborně nepokecáš.  A záleží jen na tobě jak hodně je pro tebe důležité být fyzicky obklopen lidma ze stejného oboru. Jestliže je to pro tebe důležité a nechceš do Phy dojíždět oborové věci, tak to vzdej a vrať. Je zbytečné marnit život někde kde nejsi spokojen. Pak je samozřejmě ještě cesta začít brát práci jako práci a nepodřizovat tomu i kdyby jen mentálně celý tvůj život. Samozřejmě to neznamená, že hned musíš začít chodit s Vencou od vedle do hospody když si nemáte co říci, ale určitě tam lze dělat více věci.
21.10.2021 08:45
6
Původně odeslal bart28
Přestěhoval jsem se z Prahy do menšího města a pár metrů za barákem mám nádhernou přírodu na procházky a menší zahrádku.

Uvažuji co s tím, přijde mi, že tu všichni pracují v místních továrnách nebo obchůdcích, případně důchodci.
Poradíte
Kup si kolo, na projížďkách někoho potkáš.

Bav se s důchodci o věcech zahradních. Starej nemusí být duchem starej.

Zajdi si občas nakoupit, podle nákupu zjistíš, která kočka nakupuje jen pro sebe ;) Nebo po práci nemá s kým popovídat nebo na projížďku na kole ;)
21.10.2021 08:45
7
Píšeš, že jsi sám. Co ti vlastně brání se ráno sebrat, odjet do Prahy a tam pracovat? Ať už v tom coworku, nebo jiných sdílených pracovištích, kavárnách. Být takový celodenní nomád. Ten kancl v Praze je taky fajn řešení. být prostě přes den nebo minimálně při práci v tom kolektivu podobných lidí a mít přesto možnost se kdykoliv sebrat a odjet na sever za klidem a pohodou.
21.10.2021 22:07
8
Ženská by ti to oživila :D Pokud máš známé, tak s nimi někam zajdi? Třeba si dejte každý týden Dračí doupě nebo jinou nerdovinu. A pokud se nutně potřebuješ s někým potkávat každý den, tak někoho od vás z města zaměstnej, i kdyby na part time. Ale pokud jen hledáš, kdo by ti zahřál klín, notebook a kočky jsou fajn :D
22.10.2021 09:33
10
ČR není jen Praha nebo maloměsto. Je spousta krásných měst kde máš také přírodu za rohem, ale zároveň tam máš i lepší sociální vyžití, různé akce kde se mohou potkat lidé z IT, tvořit vazby atd. Vypadá to že jsi šel z extrému do extrému, co zkusit něco mezi tím?