19.10.2021 20:58
1
Ahoj, chtěl bych se zeptat, když budu mít klasickou desktopovou aplikaci, která se vydává pro Linux, Win i Mac a potřebuju ji sdílet mezi více zařízeními s různým operačním systémem. Zařízení jsou v jedné LAN.

Licence by asi umožňovala více instalací, ale kvůli datům chci mít nainstalovánu jen jedinou instanci té aplikace.

Mám Windows 10, Debian, Fedoru (a Android tablet). Mac zatím nemám - ale co není, může v budoucnu být ;-)

Na který z těch operačních systémů je nejlepší nainstalovat desktopovou aplikaci, aby se na to dalo nějak pohodlně přistupovat z těch dalších zařízení? Mám na mysli především, aby se "vzdálená práce" z toho dalšího zařízení podobala co nejvíce práci lokální.

(A vpodstatě není nutné, aby aplikace byla otevřena z více míst najednou.)
20.10.2021 01:13
2
osobně bych volil novnc na linuxu, trochu tomu upravil UI (odstranil nepotřebné funkce) pro prohlížeč a přidat auth přes nginx/haproxy. Budeš mít pak aplikaci přístupnou přes prohlížeč.

Jestli jsi hračička, můžeš to dále vylepšit, auth udělat přes ssl client cert (tj. fakticky budeš autorizovat konkrétní zařízení), aplikaci spouštěj na fullscreen, vem electron a zabal si to do samoatatné aplikace pro win/linux, na adroidu to můžeš zabalit do webview.

Všechno to ale není sluníčkové, budeš řešit problémy s rozlišením, na androidu dotekový display a novnc je trochu tricky, aplikace může protestovat s ovládaní, zejména pokud je v javě.
V práci na to používáme citrix nebo cyberark, což jsou ale pro smrtelníky nedostupné produkty.
21.10.2021 19:28
3
Díky za info. Vyzkouším - ale podle popisu to vypadá složitě a že to bude neohrabané (prohlížeč a www).

Trochu jsem googlil - a je nějaký důvod, proč nepoužít něco třeba odtud?
Comparison of remote desktop software - Wikipedia
Nebo X11 forwarding?
Ještě jsem viděl radit PCoIP/Teradici - ale nevidím u nich nikde něco malého pro mne...

Ještě tedy upřesním: zvuk přenést potřebuju, clipboard pokud možno taky a co nejvíce zachovaných (tedy přenášených) klávesových zkratek - prostě co nejméně obtrusivní práci. Je to normální práce v GUI (i když jen občasná, ne nějak celodenní), ne jen nějaká administrace. Z těchto a podobných důvodů se většinou vyhýbám čemukoli, co leze přes web prohlížeč - ale to noVNC tedy vyzkouším ;-)

Ještě dotaz - dá se na wikipedii nějak vyexportovat ta trojtabulka? Buď jako jedna nebo alespoň jako tři tabulky? (Tedy myslím něco lepšího, než obvyklé copy&paste do excelu)
21.10.2021 20:07
4
novnx se založeno na x11 a virtual framebufferu, má ale lepší latency na síti, lepší kompatibilitu s klienty (x11 na windows není vůbec sláva) a hlavně nemusíš řešit klientskou část. Je to ale takové samodomo, má ho rád, protože to běží přes http a mám plnou kontrolu nad zabezpečením i nastavením. Klienti bazírují pouze na enterprise SW, tak je pro mě občas oddech si něco ukutit sám, klidně projdi ten seznam na wiki a vyber si.

Teradici či AnyDesk budou fungovat dobře, stojí to pár stovek měsíčně, klidně jdi do placeného SW, hodně lidí se tomu vyhýbá, tak jsem ani nepsal. Jednu dobu můj klient používal splashtop a vypadalo, že mu funguje vše co potřebuje, primárně to měl na Pohodu.

Kopírování tabulek jsme řešili např. na https://webtrh.cz/459987-kopirovani-...bu-open-office