13.10.2021 12:21
1
Zdravím, 
mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit jak je možné, že české weby embedující nelegalní obsah (seriály, filmy) stále existují a dokonce narustá jejich počet? To proti nim nezasahují autoři daných práv? Znám asi 4 český webovky zaměřený na embedování seriálů, které fungují přes 2 roky. Některé jsou na českém hostingu s českou doménou, jednoduše se dá dohledat vlastník webu. 
Jen mě zajímá, zda se změnil či upravil autorský zákon, jelikož dřív byly tyto weby většinou do roka odstraněny samotnými nositely práv. 
13.10.2021 12:28
2
Embed je v podstatě iframe, tedy link na obsah na jiném webu. Takže se to špatně vymáhá. Odkazování zločin není, říkali :-D Jediná pomoc je tomu webu utnout na straně serveru přístup, aby to nemohl tahat. Případně napadat právě ty servery, odkud je to tahané. Ale to jsou většinou servery v divnozemích, kde neexistuje vymahatelnost.

Pár vyhraných případů přesto je, ale to je prostě běh na tak dlouhou trať, že se to podle mě moc nevyplatí.
13.10.2021 14:02
3
Já vždy když čtu takovéto dotazy tak mám spíše pocit, že se autor ujištuje že když si založí také takový, tak se mu nic nestane protože přeci jiné fungují léta :-)
13.10.2021 18:02
4
embed je povoleny...a to je asi cele. 

---------- Příspěvek doplněn 13.10.2021 v 18:02 ----------

Původně odeslal Mirek Novotny
Já vždy když čtu takovéto dotazy tak mám spíše pocit, že se autor ujištuje že když si založí také takový, tak se mu nic nestane protože přeci jiné fungují léta :-)
a preco nie
14.10.2021 20:44
5
Jako u těch YTB kde s tím autor souhlasí tak je to ok, ale těch je minimum. Co si budeme říkat, většina filmových studií nemá na YTB officiální kanál kde jsou např. celé filmy. Takže i když je embed možná legální, je to stále podnikání ve stylu dělám něco s čím producent toho produktu nesouhlasí. A když odhlédnu od etické stránky věci, tak podnikat v něčem s vědomím, že jednak mě tvůrce produktu nepodpoří ani nebude se mnou spolupracovat je přinejmenším diskutabilní.