Tento obchod už skončil.
Na aktuální inzeráty se podívejte do sekce: Poptávky jazykových služeb

Korektorka a „malá editorka“ webových článků


hourglass
Skončil
11.11.2021 v 19:33
biders
5% odezva
19 zájemců
Prodejce
Uživatel zatím nemá hodnocení
POZASTAVENO: prosím o strpení, přišlo mi velké množství e-mailů.

Zdravím ...všechny,

do naší online redakce hledáme jednoho či dva korektory (muž / žena, je to jedno ...ale rádi bychom, aby vás témata bavila), kteří budou opravovat gramatické chyby a krkolomné věty (je třeba, aby se hezky četly). Články nejsou složité, ale je třeba výborná znalost češtiny (kdy psát čárku, mě/mně, s/z, prostě ty basic věci). Práci budete dělat přímo ve WordPressu, takže pokud víte, o co se jedná, bude to fajn (neznalé zasvětíme, je to jednoduché).

Témata jsou různá a vlastně se na každém webu něco najde:
- lifestyle, dámská témata (často příběhy, kvízy, nějaké rady)
- architektura, dům, zahrada (nic odborného)
- věda, vesmír, oceán, planeta země
- historie (hlavně s armádní tématikou, píšeme např. o nějaké bitvě, atentátu apod.)

Vedle samotného textu je třeba kontrolovat také:
- zdroje fotografií (zda-li jsou všude uvedeny a ve správném tvaru – používají se pořád stejné fotobanky a jejich tvary jsou vypsány v tabulce, kterou dostanete k ruce)
- výběr kategorie a doplnění štítků (opět kontrola, případně dopsat / přepsat)
- uvedení zdroje článku
- rozsah odstavců, ať vypadají články podobně

Na vše dostaneš standardy tvorby, které je třeba znát nazpaměť (resp. ti pak práce půjde rychle a budeš hned vědět, co si hlídat. Jedná se o pár jednoduchých pravidel).

Práci je možné dělat na IČO i DPP v domluveném rozsahu (klidně to teď vydá na full time, ale není problém, pokud budete pracovat jen pár hodin týdně). Odměňovat tě budeme hodinovkou, protože nelze počítat všechnu práci na NS (věříme si, ale máme představu, kolik toho máš za hodinu stihnout).

Rádi bychom, aby byly korektury prováděny i ve všední dny, ne jen o víkendu (s tématy potřebujeme dále pracovat a chystat je k publikaci, tak není dobré nechávat práci na poslední chvíli). Pracanty odměníme a rozvineme s nimi dlouhodobou spolupráci.

Prosím zájemce, aby mi rovnou psali na email textukontrola@gmail.com s předmětem „Korektor obsahu“. Uveďte mi něco o sobě a navrhněte hodinovou sazbu, abyste byli spokojeni.

Začít můžeme de facto hned, akorát si dáme nejdříve Skype, abychom si vše ukázali (ano, Skype).