11.10.2021 10:37
1
Ahoj, delší dobu používám program mobirise ve kterém lze snadno a jednoduše vytvořit rensponsivní web a poté jen nahrát na vlastní FTP.

Rád bych se podíval i po jiných alternativách v podobném stylu jako mobirise, existuje něco takového ?
Samozřejmě vím o online nástrojích jako Wix, Webflow, Squarespace, Weebly apod ale tam už je cena měsíčně dost vysoká.
Předem říkam, že o Wordpressu vím ale bavím se čistě o takových to zautomatizovaných nástrojích pro tvorbu webu, kde si to jen naklikáte apod.

Testuju teď ještě Nicepage.com tak uvidíme...

Díky
11.10.2021 10:53
2
je toho asi milion, Gatsby, Hugo, Next.js, Jekyll, VuePress, Eleventy, Sapper.js (osobně používám na generování dashboardů), Publii. Rozhodující je vždy jestli a jaká dynamická část má být součástí webu, ono se v tom dá udělat i eshop (jen si sehnat API pro objednávky a produkty).
11.10.2021 11:02
3
Aha díky ! .. a co by si z těch které si napsal doporučil ? Lze tam vytvořit jednoduchý až mírně pokročilý web tím (tzv. skládáním) vyplněním údajů o stránce apod a jen nahrát na FTP ?

Koukám na Gatsby.. ono asi není uplně to co jsem myslel... To nemá klasickou instalačku, tam jsou věci přes konzoli koukám pro instalaci.
11.10.2021 11:05
4
každej má trochu jinou představu co je "jednoduchý", těžko řadit. Uvedl jsem zástupce každéh subsegmentu, tak aby to pokrylo tvoje případné potřeby. Mrknu třeba na posledně jmenovaný, Publii, má vlastní aplikaci a umí používat šablony např. z Hugo, přímo samotná aplikace pak umí nahrávat na ftp.
11.10.2021 12:26
5
Původně odeslal ideasro
Předem říkam, že o Wordpressu vím ale bavím se čistě o takových to zautomatizovaných nástrojích pro tvorbu webu, kde si to jen naklikáte apod.
Z tých "zautomatizovaných nástrojích" má väčšina tak na hovno UX/UI, že naklikanie trvá oveľa dlhšie ako napr. na Astra template vo Wordpresse.
11.10.2021 13:28
6
Pokud jsi na Macu, tak zkus Blocks.
11.10.2021 14:54
7
Původně odeslal ideasro
Samozřejmě vím o online nástrojích jako Wix, Webflow, Squarespace, Weebly apod ale tam už je cena měsíčně dost vysoká.
Samozřejmě, že můj názor může být považován jako ''rigged'', protože dělám ve WF, ale

1) Webflow mezi tu řadu nepatří. Nemá totiž k dnešnímu dni konkurenci, která nabízí podobný produkt.

Ostatní vyjmenované fungují jako klasický drag and drop buildery, kde máš již hotové komponenty a jen si to skládáš. Jasně, můžeš těm komponentům měnit skoro všechno, ale není to tak RAW. Možná to víš, ale potřeboval jsem to říct, protože lidé si pořád myslí, že je to jeden z dalších builderů jak přes kopírák. Tohle je věc, která dost lidem na builderech vadí. Fakt, že tam máš nějaké předdefinované komponenty, které mají většinou šílený HTML zápis, který tvoří totální mess. Něco jako class="elementor12344 button-12xD align-343533 color-124 color-534343 shadow-3242424,...". Dále tam máš pak v CSS i JS plno věcí, které reálně nepoužíváš a jen ti zpomalují load webu.

Kdybych to měl vysvětlit polopaticky, tak je to normální HTML editor, jen v grafické formě. Nepíšeš <div class=""></div>, ale chytneš div element a vložíš si ho do body tagu. Tomu sám určíš název classy a sám si určíš všechny jeho styly from the scratch. Jen to prostě děláš v příjemnějším UI. Stejně tak jakékoliv jiné elementy (sekce, grid, list, link, paragraph, input, text area,...).

To žádný jiný builder co znám nenabízí. Ani ten Elementor, pokud se někomu budou zatínat zuby :D. Díky tomu to poskytuje skoro stejné možnosti, jak kdybys to kódoval ručně. S tím rozdílem, že to budeš mít rychleji, protože nemusíš pushovat data na server, přepínat okna, zdlouhavě testovat barvy, velikosti fontů, paddingy, marginy, responzivitu, etc. Hned to vidíš.

2) Já si myslím, že cena je úplně v pohodě. Využívat jejich hosting a CMS nemusíš. Můžeš si ten web udělat, stáhnout pak HTML/CSSjs výstup a pushnout na vlastní server. Vyleze ti z toho klasický front-end výstup, takže klidně to pak můžeš nasadit na jakýkoliv jiný CMS.

- Ve free verzi můžeš mít až 2 projekty v dashboardu, takže si ten web můžeš udělat zcela zdarma
- Pak zaplatíš Lite plan za 500 korun, který je potřeba k tomu, abys mohl stahovat HTML/CSSjs výstup
- Soubory uploadneš přes FTP
- Hotovo, nic víc neplatíš

-----------------

Ale long story short, platí to, co řekl Tomáš. Builderů je fakt stovky a záleží jen na tvém požadavku. Těžko radit. K tvému cíli tě asi dovede více nástrojů. Ale za mě samozřejmě doporučuji WF. Když nic, tak alespoň to zkuste je to free na testování a věřím, že by byla řada lidí překvapena.

AD. všiml jsem si ještě toho požadavku ''snadnou''. Nevím jestli je WF snadný. Určitě se to dá naučit stylem pokus omyl a prostě zkoušet. Nicméně jak jsem říkal, je to vizuální html editor, takže prostě musíš znát alespoň základy HTML a CSS, jinak se budeš trápit. I v tom případě, že reálně nic nepíšeš.
12.10.2021 15:10
8
O Webflow vím, vím taky že je skvělý ale jakmile chceš dělat více webů.. zkrátka cenově se to nevyplatí nebo se pletu ? A taky když chceš odstranit ten jejich copyright brand v pravém rohu tak musíš mít premium a ten je ještě nákladnější.. nebo to lze obejít ? Rád bych se o tom dozvěděl více.
12.10.2021 15:51
9
Odpověděl jsem na dotaz v soukromé zprávě.

Ale zopakuji pro ostatní. Záleží jaké máte požadavky.

Site plan je pro využívání jejich hostingu s možností napojení webu na jejich CMS. Tak, aby někdo další mohl lehce spravovat data. Například blog články, atd. Na CMS můžete napojit jakoukoliv část webu a udělat ji custom administraci. Celkově to vyjde na 4.222 CZK ročně, což je dle mého dobrá cena za CDN hosting, perfektní zabezpečení a custom administraci. Navíc to je cena, kterou platí klient, ne vy. V administraci si nastavíte client billing a každý rok klientovi přijde email s platbou za prodloužení. https://i.imgur.com/N07T72K.png Dokonce si tam tuším můžete nastavit i nějaká %, že klientovi přijde platba např. 5k CZK = cca 800 jde Vám.

Takže není to ''drahé'', ale je to drahé vůči standardu, který tu v ČR máme. Tady je standardem zaplatit 150kč za doménu, 450kč za hostingu u Wedosu a celé to mít na Wordpressu. Pro malé weby asi v pořádku, ale pro střední se opravdu vyplatí zainvestovat. Nemáte pak starosti s výpadky, hacknutím webu z důvodu, že jste neaktualizovali nějaký WP plugin, neplatíte nesmysly za jakékoliv back-end úpravy (to lze ve WF relativně snadno).

Takže nic tu nekritizuji, vše má své pro a proti. Záleží jaké jsou priority.

A pokud Vám jde pouze o tvorbu webu a následný HTML/CSS export, tak postačí Lite account plan za 500,- a nic víc neplatíte.
13.10.2021 18:08
10
webflow, elementor, wix
wf mi ale pride univerzalnejsi... zalezi na tom co potrebuješ... na komplexné originalne veci jednoznacne wf.
cez elementor sa da zbavit toho css balastu o ktorom pisal street...
do wixu by som nesiel, ale len preto ze na tak jednoduche veci mi pride strasne dementbe rieseny ux...
30.10.2021 10:12
11
Začal jsem používat Brizy Cloud a oproti Mobirise je to o velký krok vpřed a nemůžu si stěžovat.