26.09.2021 21:08
1
Zdravím všechny.
Chtěl bych se zeptat, kolik se běžně účtuje (hodinově) za tvorbu webu ve WordPressu (mluvím například o web pro živnostníky, firmy, atp...), neptám se na vyloženě webové aplikace.
Jde mi o nějakou představu, kolik si za to lidi říkají za hodinu. Viděl jsem na netu 1200 Kč / hod, ale i třeba 500 Kč / hod. 
26.09.2021 21:28
2
To co jsi viděl běžně na netu se prostě běžně účtuje. Někdo si vezme 1500, někdo třeba 300. To si musíš sám dojít k tomu, na kolik si hodnotíš svou práci a čas přece.
26.09.2021 22:09
3
Tvorba WP webů nelze paušalizovat. Jsou developeři, kteří dělají WP weby za 300/h a cena je adekvátní. Jsou developeři, kterí dělají WP weby za 2000/h a cena je adekvátní.

WP je nástroj na který nelze pohlížet tak, že ať to dělá kdokoliv, tak vždy vyleze stejný výstup. Ty jako laik můžeš vizuálně vidět stejný výsledek, ale rozdíly ve výkonnosti, kvalitě kódu, sémantice,... budou obrovské.

Pak záleží na tom jaké máš zkušenosti, jaké projekty si již realizoval, jak se umíš prodat a jak důvěryhodný jsi pro klienty. Na základě toho se dá pomoci s hodinovkou. Takže na tvojí otázku neexistuje správná odpověď.
27.09.2021 06:20
4
Asi bych šel cestou srovnaní vlastní práce a cizí. Udělal si průzkum trhu. Problém je, že konkurence v tomhle oboru je hodně velká. Spousta lidí to má jen jako přivýdělek ke studiu nebo práci, takže si mohou dovolit hodinovou sazbu o dost nižší. A za druhé, jsem Češi - kupujeme hlavně to levné nekvalitní a vše si děláme nejlépe sami (od sestavování nabytku z Ikeii po prodej nemovitosti).

Dal bych si dvě otázky:
1/ co mohu zákazníkovi nabídnout (oproti konkurenci) a v jaké kvalitě?
2/ mám dostatek zakázek nebo stálý zdroj příjmu/zakázek, abych si mohl dovolit vyšší hod. cenu?

Já se pohybuju běžně pod 500 Kč/hod (a radši si u drobných zakázek časovku prodloužím, než abych se dohadoval, kolik času práce trvala). Také záleží jestli dělám na nějaké "chuťovce" (většinou práce na pár hodin, kterou buď běžný programátor dělat nechce nebo ji lajk neumí) - tam si klidně řeknu víc. Pokud dělám na nějaké práci, která má větší objem hodin, tam rozpočítám zase hodinovku nižší.

Problém je, že je dnes k dostání hodně online "skládaček" typu wix.com, kde si může i amatér stránky vytvořit sám. A viděl jsem i relativně velké firmy, co na ních mají postavené weby. Většina radši objetuje svuj čas tomu, aby se se systémem naučila pracovat (nebo zaúkoluje své děti) než aby zaplatila profesionála.(takové pak většinou posílám s požadavkem na opravy/upravy někam a nebo si nechám práci řádně zaplatit).

Takže shrnuto: pokud jsi zavislej na poptávkách z běžných zdrojů (poptavková inzerce, Webtrh apod), čekej shit práce za málo peněz. Samozřejmě u poptávek z doporučení je to o něčem jiném.
27.09.2021 07:10
5
Nikdy jsem si tvorbu wp webu neúčtoval podle hodin. Vždy na základě předem dohodnutých podmínek.
27.09.2021 09:37
6
Původně odeslal Wladass
Nikdy jsem si tvorbu wp webu neúčtoval podle hodin. Vždy na základě předem dohodnutých podmínek.
A mě asi 10 minut volal klient, že pro svého klienta z Británie potřebuje WP vývojáře a bude se účtovat po hodinách. Tož tak ...
27.09.2021 09:48
7
Původně odeslal Doctore97
A mě asi 10 minut volal klient, že pro svého klienta z Británie potřebuje WP vývojáře a bude se účtovat po hodinách. Tož tak ...
Gratuluju.
27.09.2021 12:37
8
Původně odeslal Wladass
Nikdy jsem si tvorbu wp webu neúčtoval podle hodin. Vždy na základě předem dohodnutých podmínek.
Myslíš asi předem dohodnuté fixní částky :) Podmínky je totiž dobré mít dohodnuté v obou případech.
27.09.2021 14:54
9
Vždy jsem vypsal svou představu a developer mi navrhl cenu. Někdo si vezme 1 000 Kč na hodinu a udělá ti web za 5 hodin, jiný vezme polovinu, ale dělá ho týden. Bohužel je pro zadavatele těžké to vyhodnotit, ale pokud ten web nedělá student, téměř vždy je pro zpracovatele takový web "easy money". Nejlepší jsou ti, co udělají 80 % a pak ti řeknou, že se jim nevyplatí pokračovat, protože to vzalo více času, než plánovali, nebo že neví, jak to dodělat :D Peníze vezmou a řeknou ti, ať si seženeš někoho, kdo to dodela ...takže předěla a platíš znovu.
27.09.2021 16:16
10
Cena za hodinu je pro klienty bezrozměrná a může vést k chybnému očekávání, nelze do ní pak ani často zahrnout práce za subdodávky nebo administrativu. Pro klienty je zpravidla důležitý termín dodání, cena a splněná očekávání, počet odpracovaných hodin ho primárně nezajímá, může to být pomocný ukazatel náročnosti.

Hodinovka dává smysl, když si tě klient najme jako dělníka a sám si řídí tvoji práci, tzv. body shop.