23.09.2021 13:52
1
Zdravím,
nemá někdo tip na free nástroj nebo sw., který by dokázal podle zadaného scénáře simulovat např. browser uživatele, procházet web a monitorovat tak jeho funkčnost?
Tzn.
- Optevřít URL
- Přihlásit se (vyplnit a odeslat formulář)
- Najít na stránce odkaz a přejít na něj.
- atd atp

Jednotlivé kroky měřit a vyhodnocovat a pokud podle zadaných kritérií nebvyhoví, tak alarm.
Ve zkratce jde o sledování aplikace z pohledu koncového uživatele (End to End monitoring).
23.09.2021 14:13
2
Zkuste https://www.selenium.dev/, vidím tam i IDE, tak možná to bude pravé pro vás. Nezkoušel jsem, ale jinak Selenium využívám.
23.09.2021 14:24
3
pak existuje také https://www.browserstack.com, mají zdarma tier v určitým omezením na počet sezení. Pak existuje množství nástrojů jako https://phantomjs.org, https://slimerjs.org, http://zombie.js.org, ale i vývojáři na ně nadávají, občas není snadné je udržovat, zajišťovat aktualizace prohlížeče, někdy se něco rozbije atd.

Od Chromu 59 je poté cli režim, viz např. jejich blog https://developers.google.com/web/up...eadless-chrome, je to třeba zajímavé na screenshoty webu, případně lze získat celý dom a ten dále zpracovávat.
08.10.2021 22:42
4
existují pro to nástroje, jmenuje se to automatické testy webových aplikací. programuje se to v C# spolu se seleniem, nunit a dalšími součástmi. pokud máte zájem, tyto testy vyvíjím.