Hledáme investora pro realizaci velkoobchodní zakázky. Výnos od 20% za půl roku do 500% ročně.
21.09.2021 09:36
1
Ahoj, 
chci se zeptat, chápu správně, že webová analytika na webu bude už jen se souhlasem uživatele?
https://www.epravo.cz/top/clanky/cookies-nove-jen-se-souhlasem-poslanecka-snemovna-prijala-zprisnujici-pravidla-od-roku-2022-113207.html
Jakože - uživatel přijde na web a pokud nedá souhlas, vlastně "neexistuje", dokud nepotvrdí, že se o něm informace mohou sbírat? 
Pokud je to tak, není to šílené? Jak to budete řešit? Díky moc 
21.09.2021 10:14
2
Nebudeme to řešit nijak, prostě se s tím smíříme. Jsme zvyklí, že nám chodí do GA již zmršená data, jenom se zvedne procento :)
21.09.2021 10:22
3
Ano, tak to je zamýšlené, ale v praxi to je příliš děravé. Celé nařízení ePrivacy a i tahle novelizace primárně mluví o ukládání identifikačních dat k uživateli, už ale moc neřeší otisk zařízení, používání různých reklamních ID, Googlovský Privacy Sandbox (letos odložený, ale nejspíš se znovu objeví velice rychle), takže cest bude pořád poměrně dost.

Překážkou může být aktualizace GDPR a nutnost sdělit jaké údaje získávám z návštěvy stránky a jak je využivám, tady bude nejspíš stejně spousta webů mlčet a budou to dělat na tajnačku v zájmu tzv. "technických logů".

Na druhou stranu to může web také posunout dále, přestanou se dělat mikrooptimalizace podle čísel (dnes už zpravidla čísel od robotů) a začne se web více rozmýšlet dopředu podle cílovky, stejně jako se to dělá v offline světě, kdy se produkt dopředu rozmýšlí, uživatelsky testuje, validuje a pak se pustí do světa a jen se vyhodnocuje (třeba podle tržeb či jiné interakce).

Ono tohle ale paradoxně může vést k monopolizace platforem pro web, Google nasadí svoje Privacy Sandbox, sociální sítě jako Facebook či publikační platformy jako medium budou pořád využívat svoji analitiku a poskytovat řádně přechroustanou.
01.10.2021 17:39
4
šílené je, že toto někdo vymýšlí, když stačí jednoduchá otázka: "Chceš vstoupit a budou se sbírat informace: Ano - ne" Asi je opravdu čas odejít z EU, kdo má tyto nesmysly co z lidí dělají bezmozky dál snášet. Opravdu by mě zajímalo, kde je nějaké poškození občana tím, že ho web "sleduje". Stejně tak jaká je třeba inteligenční úroveň aby rozeznal nebezpečí a dal aktivně nesouhlas, když je evidentní, že pro aktivní souhlas a pochopení všech textů bude třeba daleko vyšší inteligence. A stejně tak pokud nedá souhlas a nebude vpuštěn to zase bude diskriminace. No inu v dnešní době, kdy se neví čím a za co budeme svítit či topit se máme zabývat zbytečnostmi na kterých vydělá akorát určitá skupina a stát. A hlavně, jak se to má všechno za 3 měsíce stihnout.