05.08.2021 18:27
1
Ahoj,

který domácí VDSL modem byste v současnosti doporučili?

Bude připojen na dráty cetinu (a pravděpodobně se bude pokračovat v placení za ten internet firmě O2).

Nevím, co tam soudruzi chystají za technická zlepšení do blízkého budoucna, ale nějak jsem pochytil, že už se rozběhl bonding. Tak by bylo fajn, aby modem nějak tyto současné nové, příp. i ty další nadcházející technologie podporoval.

Nemusí nutně obsahovat wifi modul - nevadí mi, když access point bude zvlášť. V tom případě můžete nějaký doporučit (klidně nějaký ubiqiti, mikrotik, apod). Wifi se nevyužívá nijak intenzivně a jde o pokrytí přízemí rodinného domu.
05.08.2021 19:50
2
Ahoj, akorát jsem u sebe sundaval z důvodu přechodu na optiku VDSL modem od Asus DSL-AC55U (a prodávám ho když tak :) ). Prošel jsem si nějaké modely Zyxelu a Comtrendu a vše to byla bída - možná jsem náročný, ale prostě při 15-20 připojených klientech to občas zamrzlo atd a končilo to tvrdým resetem modemu. Záleží jestli chceš využívat wifi toho modemu nebo tam za to dát třeba talíř od Ubiqi.

Osobně jsem nakonec skončil u dua ten Asus modem plus talíř od Ubiqi. Modem byl v rohu bytu a musel jsem stáhnout šířku pásma na wifi - telefony furt laborovaly jak se připojit a jakou rychlost slinkovat.

Celkem výhoda toho Asusu, že když na to přijde tak připojíš RJ45 a stane se z toho klasický router s možností VLAN, PPoE atd - takže ready i na CETIN optiku.
06.08.2021 16:41
3
Přesně Asus je super, více klientů zvládá bez problémů, internet jede svižně, hafo otevřených spojení :) spolehlivost a stabilita včetně WiFi.