29.07.2021 13:59
1
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda někdo máte zkušenosti s investováním do projektů v rámci rekonstrukce a následného pronájmu komerčních nemovitostí. Koupili jsme nyní zemědělskou usedlost/statek s rozlehlými pozemky a rybníkem a chceme jej zrekonstruovat na multifunkční areál pro pořádání eventů (hlavně svatby, teambuildingy, večírky, semináře, pobytové víkendy atd.) V rámci objektu bude také turistické ubytování + nyní velmi populární zážitkové ubytování ve stylu glampingu. Nyní hledáme možnosti financování rekonstrukce objektu. Poptali jsme banky, ale tam je problém nízká aktuální hodnota nemovitosti. Jsou nějaké jiné možnosti financování? Nebráníme se ničemu. Máte někdo zkušenost? Předem děkuji za odpověď. Alice
29.07.2021 14:08
2
Nevím to přesně, ale na podobné věci se dají čerpat i dotace, ne? Respektive na hodně podobných objektech je známý štítek o podpoře. Ale samozřejmě chápu, že dotace se vyplácí až zpětně. Na druhou stranu tato možnost by mohla pomoci přivést investora s penězi.
29.07.2021 15:08
3
Tento obor je na indexu neúvěrovat a dlouho bude. A není spíše problém výška úvěru a kredit poptávajícího? Pro investora dnes to taky není, zkus nějaký startovač nebo crowdfunding.
30.07.2021 11:29
4
Nebo zastavit nemovitost svou nebo rodiny.
30.07.2021 11:49
5
No poptávka tu byla, ale podle představ investorů z Tchaj-wanu před covidem. Měli zájem o ČR, přírodu, ne PRAHU a develop, ale rekreaci a pobyty pro jejich přátele a partnery. Banky a dotace fakt nejsou řešení, určitě ne wellness a sauny, to je propadák a bude bez ohledu na prodej akcií saunárií..Tohle by chtělo aktivní investory resp. spolupodnikatele, kteří budou investovat do svých představ a po dohodě skloubí s vašimi. Určitě nebudou investovat pouze do vašich představ...Máme něco podobného, ale proč se zatěžovat personálem a pořádáním eventů, když stačí mobilheimy a karavany...celoroční pronájem na Šumavě ....jede to...s minimáními náklady...Asi přehodnotit záměr:) Realita, ne představy...A pozemky a rybník? Na to jsou dotace a ne malé...není co řešit:) Z toho zbohatnete, ne ze svateb...
30.07.2021 14:14
6
Jaká byla vize financování rekonstrukce před koupi nemovitosti?
30.07.2021 15:33
7
DD, vůbec žádná, zachránili jsme synovcovi stateček z insolvence zesnulé matky, aby měl kde bydlet, měl kde mít ovečky, prasátka (načerno:) a potom jsme přemýšleli jak z toho něco mít. Po návštěpe Plas au Plzně, kde klientka na bungalovech udělala peníze na 3 domy a na Kašperku, kde fungují domácí penziony stále a kdykoli i bez obsluhy....jsme zjistili, že je to rychlá návratnost a statečkem jsme ručili (částí) na první 4 mobilheumy. Žádná kuchyně, žádný personál, 1000-1500Eura měsíčně za jeden. Mínus voda, elektřina a drobné opravy...S minimem peněz cca 600tis. ročně 1200.000Kč ziska šistý bez odměn cca 1mil. Kč a něco...žádné křeče a živí to 3 rodiny:) jarda kříž
01.08.2021 10:24
8
Pane Kříž uvažuji že bych koupil menší roubenku v Jeseníkách, máme rádi hory tak bychom tam většinu času jezdlili my, ale občas bych ji chtěl pronajmout. Jste schopen doporučit kde na internetu inzerovat tak aby to ekonomicky dávalo smysl? Lokalitou asi Jeseníky nebudou tak zajímavé pro turisty jako Západní Čechy, ale máme to tam rádi:)
01.08.2021 10:56
9
DD, Jeseníky jsou také krásné i když trochu z ruky, ale určitě je dobré inzerovat v NL, Belgii, Německu přímo tam nebo to nabídnout jako sousedi (motorkáři s farmou Lištička) přímo v moto klubech, klubech důchodců, zájmových skupinách, církvím...podle toho na co ta roubenka bude vhodná...určitě nenabízet u nás skrz realitky, sežerou 1/3 až polovinu a nic neudělají jiného než inzerce. Super nabídka třeba na Tchajwan až budou moci jezdit. Rádi sem jezdí, uchváceni i z Krušných hor, nemají tam stromy, jen jeden v parku..:) a jsou uchváceni z naší přírody tak, že zde chtějí dělat develop na odpočinkové doby v přírodě. Hotely je neberou, v těch tak nějak i bydlí a to je nebere. Jsou neskutečně bohatí a tohle je super klientela....Nicméně ani stáá česká klientela není k zahození, ale na doporučení. Uklízet po dobytcích a prát a opravovat je někdy šílené, proto uvažujte i o kauci. Běžná věc již v dnešní době...všechno se dá. JK
02.08.2021 14:06
10
Původně odeslal hampl.david
Nevím to přesně, ale na podobné věci se dají čerpat i dotace, ne? Respektive na hodně podobných objektech je známý štítek o podpoře. Ale samozřejmě chápu, že dotace se vyplácí až zpětně. Na druhou stranu tato možnost by mohla pomoci přivést investora s penězi.
Ano s dotacemi počítáme, ale jak píšete jdou čerpat až zpětně. Samozřejmě v business plánu tuto informaci máme.

---------- Příspěvek doplněn 02.08.2021 v 14:08 ----------

Původně odeslal láďa1979
Tento obor je na indexu neúvěrovat a dlouho bude. A není spíše problém výška úvěru a kredit poptávajícího? Pro investora dnes to taky není, zkus nějaký startovač nebo crowdfunding.
Díky za názor i tuto cestu zkusíme samozřejmě.
02.08.2021 14:11
11
Mimo pronájem pro turisty synovec přišel s tím, že na přechod pro žáby lze čerpat dotaci až 2 mil. Kč a za tu cenu, že je bude vodit klidně za ruku..jenže nebyl na to čas:) Podívat se, co se dá využít ještě z vyhlášených dodačních titulů. Doporučuji na najít někoho dobrého na freelancer a toho tím pověřit...JK myslím, že tam byl rybník..šup, dotace:)