24.07.2021 19:56
1
Zdravím, možná tady ten dotaz už zazněl,
ale reálně by mne zajímalo, proč velké webové projekty využívají raději react.js oproti vue.js ?

Jaký js framework byste zvolili vy pro projekt typu atmoskop.cz ?
Backend urcite Laravel.

Vidíte nějaké zásadní záporné rozdíly mezi react a vue ?

Děkuji.
24.07.2021 21:44
2
Je to jednoduché, čím väčší projekt, tým menej chceš testovať "nové" technológie. React je overená technológie, so silnou firmou za tým, celé prostredie je pripravené na produkciu (napr. vrátane testovania) a na trhu sú ľudia, ktorí to vedia. Takže v tom nehľadaj čisto technologickú výhodu, tam môže byť Vue (pre danú situáciu) vhodnejšie.
25.07.2021 07:56
3
co jsem zažil já, nehledej v tom racionalitu, často k tomu dopomohou věci jako, s čím mají vývojáři zkušenosti, jestli existuje v okolí úspěšný projekt, který je v reactu (či v čemkoliv jiném) také napsaný.

Tohle je rukojmín módních vln, osobních preferencí, čím dál méně vidím objektivní srovnávání, analýzu dopadů a průběhu. Dříve jsem zaznamenával preciznější úvahy o výběru závialostí třetích stran než dnes. Ono to ale není vyloženě špatně, udělat úspěšný projekt jde v ledasčem, na frameworku tolik nezáleží, když máš schopné lidi
25.07.2021 13:21
4
Stejne jako pro tvorbu ios aplikace se vyuziva uikit a ne swiftui, nebo pro tvorbu android aplikaci se vyuziva java/kotlin a ne jatpack compose.
Technologie je prilis mlada.
26.07.2021 08:14
5
VUEjs si zato môže samo.

Príliš často sa mení a zmeny z dvojky na trojku až príliš pripomínajú vue. Povedal by som že ju kopírujú. Vue 3 mala byť už dávno a dodnes je stále to nie je odporúčaná verzia.

Hoci to nerád hovorím lebo robím v dvojke, tým uznali že koncept vue2 nebol šťastný a teraz to už nedobehnú. Prakticky nikdy.