09.07.2021 22:59
1
Dnes provozujeme standardní eshop (na shoptetu) pro český trh, který běžně používají i zákazníci ze Slovenska. Eshop podporuje zobrazení cen a platbu v EUR, češtině Slováci rozumí a nabízíme i dopravu na Slovensko. Celkove tedy žádný problém.
Rádi bychom vyzkoušeli obdobný model pro trh polský a německý (případně tedy rakouský).
Je zřejmé, že s českou mutací eshopu a česky psaným obsahem nevystačíme. Stejně tak doména a bankovní učty by pro větší důvěryhodnost měly být asi lokální (obdobně i konfigurace platební brány). A samozřejmě třeba marketingové kampaně by měly zohledňovat zacílení na jiný trh.
Na straně druhé je otázkou, jestli je nutné rešit třeba obchodní podmínky - mám za to, že ne nutně, protože se jedná pouze o jinou jazykovou mutaci českého eshopu a s trochou drzosti (většinu zákazníků to neprosto nezajímá) se to dá asi ignorovat stejně jako to neřešíme dnes ve slovenštině.

Obecně bych rád znal váš názor, jestli něco podstatného přehlížím prakticky, obchodně nebo legislativně. Stejně tak ocením zkušenosti s takovým přístupem, pokud to někdo v podobném režimu provozuje.
Dále by mě zajímalo, jestli už má někdo zkušenost s modulem pro jazykové mutace, který shoptet nenabízí úplně dlouho, nebo je vhodnější jít cestou samostatného eshopu.

V neposlední řadě, kdyby se snad našel někdo, kdo má v tomto směru prokazatelné zkušenosti, zároveň vládne na vysoké úrovni polštinou nebo němčinou a měl by zájem o nějakou formu spolupráce, je tu prostor se o tom bavit.
Děkuji
10.07.2021 08:29
2
Sklad a workflow chytani objednavek (chybejici jedna administrace). S tim budes bojovat.

Ta multijazycnost na Shoptetu je jeste hodne Beta. Rada veci tam nejde.
10.07.2021 18:16
3
Zkuste se podívat na ExitShop, všechny jazykové mutace obsluhuje v jednom adminu, má pro ně společný sklad a umí do svého adminu napojit i shoptet, takže můžete vyřizovat objednávky ze shoptetu společně s ostatními. Multijazyčnost, multiměnovost a pokročilé OSS je samozřejmostí.