logo
09.06.2021 17:02
1
Mám dotaz, na mém webhostu (je to zahranicni webhost) kdyz v SSH zadám príkaz composer nacte mi composer ve verzi 1.10.21.
Ovsem potrebuju pro jeden projekt nejnovejsí verzi composeru 2.
Zkousel jsem tedy update na tu verzi 2 a vyhodilo to par chyb vycetl jsem z toho ze nemam prava.

Pisu na podporu a je mi receno ze si mam composer nainstalovat, ptam se proc bych si ho instaloval kdyz nainstalovany je a staci update na verzi 2. Tak si ríkam jsem hloupy já nebo ti lidi na podpore.
Clovek z podpory mi pise ze jsem se snazil aktualizovat zrejme composer vsude na celem serveru nebo co.

Tak dle navodu jsem si composer stahnul, stahnul se mi soubor composer.phar to znamena ze kdyz chci neco spoustet z verze composeru c 2 musim pouzivat prikaz php composer.phar a neco pokud se nepletu.

a).Jen mi nejde do hlavy proc to delat tak slozite kdyz uz predinstalovany composer je, proc jej nemohu updatovat a musim spoustet pres nejaky soubor.
b).Tusim ze ten soubor muzu pak hodit kdekoliv kde chci.
c). Jeste me neni jasny jestli kdyz composer.phar hodim treba do slozky public tak se mi bude spoustet ze slozky public a bude vse instalovat zde.. kdyz composer.phar presunu do jiny slozky tak se mi pak nejakej projekt zas bude instalovat tam kde je composer ano ?


Jak zapricinit ze budu mit composer treba v rootu ve slozce composer a budu chtit nejakou aplikaci nainstalovat do slozky public aby mi to zas tu instalacku nehodilo do slozky composer.

Celkove to chapu tak ze poskytovatel hostingu zatim update neplanuje ale nerozumim tomu proc jednotlivym uzivatelum neupdatuje na pozadovanou verzi, ze me odkazuje na ten priblbej composer.phar soubor.

Diky vsem za vysvetlení.


Tato chybova hlaska mi vyskocí kdyz se pokusím o príkaz
Kód:
composer selfupdate

Co se právě děje na Webtrhu?

09.06.2021 18:28
2
Technicky vzato composer je pouze script. To že je jako binárka a možnost ho nainstalovat jako server je bonus. Proč to nechce hosting aktualizovat je už otázka druhá.

Cestu kam se nainstalují závislosti dle composer.json můžeš specifikovat při spouštění scriptu -> php composer.phar nette/web-project ./cesta

. (tečka) - aktuální složka
/nebo/muzes/specifikovat/jinou/slozku

Toť celá magie :-)
09.06.2021 19:07
3
Chápu jasny, akorát mám menší problém, co jsem testoval české SSH hostingy tak vždy nebyl problém s príkazem cd web/public apod dle cesty samozrejme
Takže jsem vždy postupoval tak že jsem si najel do složky a tam pomocí composer nainstaloval co jsem chtěl, ten tvůj příkaz vypadá jednoduše, že je to již v jenom příkazu i s cílovou cestou.

Ale když zadám cd něco... cokoliv tak se nic neděje

-bash-4.2

09.06.2021 19:10
4
Nahraje si ručně na server k sobě svůj vlastní composer
09.06.2021 19:25
5
Zbytečnost když si za to platím hosting, a ten projekt co rozbaluju ma na sobě závislé pluginy které se přes composer nahrávají a nahrávat si to na plochu a pak přetahovat na ftp by bylo silenstvi i v zavislosti na dalsich aktualizacich. Ale jinak to prakticky jde ano to mate pravdu.
09.06.2021 19:40
6
Si vylistuj kde jses aktuálně pwd pro kompletní cestu nebo jen proste ls.

Doporucuju nastudovat tyhle základy jak se pohybovat po serveru přes ssh. Tohle jsou základy :-)
09.06.2021 20:20
7
Důvod proč tam je stará verze je nejspíš kvůli repositáři balíčků a zvolené distribuci, kterou hosting používá, tam pak není snadná aktualizace a musí se čekat až se to objeví v distribuci. S tímhle problémem starších verzí se u správy serverů budeš setkávat poměrně často, řada distribucí jsou výrazně konzervativní a trvá někdy pekelně dlouho než nová verze projde všemi procesy.

Pokud chceš aktuální composer, nejlepší je si ho stáhnout přímo jak tady ostatní doporučují.

Struktura a jména adresářů jsou na každém hostingu jiná a záleží na nich jak to nastavili, nejspíš to mají někde popsané v návodu nebo si musíš přes ls prozkoumat sám, kde co je. Vlastní správa linuxu nelze dělat o moc jednodušeji a pokud to neumíš, buď se to naučíš nebo si budeš muset připlatit za hosting s composerem či si na toho někoho zaplatit.
09.06.2021 20:59
8
clant, TomášX děkuji. Tak jak píšeš, prošel jsem už třetí hosting v ČR co se týká SSH, jen jedinej ze tří byl ochotný mi aktulizovat z 1 na 2.
Momentálně jsem na zahraničním a to je minimálně o několik tříd výše se vším, každopádně mají pod správou hromadu lidí, takže to pak vysvětluje to co píšete, ale já jako neznalý uživatel jsem to nevěděl.
Jojo chápu, že to lze spouštěť přes composer.phar .. každopadně mě přijde jednoduší příkaz composer :-). Ne do vlastní správy serveru se pouštět nechci, protože bych to nezvládl, ale zkoušel jsem si to, ty měsíční poplatky za cloud servery jsou cenově na nízké úrovni, jak forpsi, savana, co jsem zkoušel a to už chce nějaké znalosti.

Mě stačí funkční composer a víc nevyžaduju abych si doinstaloval to co potřebuji.

---------- Příspěvek doplněn 09.06.2021 v 21:07 ----------

Původně odeslal clant
Si vylistuj kde jses aktuálně pwd pro kompletní cestu nebo jen proste ls.

Doporucuju nastudovat tyhle základy jak se pohybovat po serveru přes ssh. Tohle jsou základy :-)
k tomu pwd, pomohlo, akorát u tohoto hostingu to neukazuje tu cestu jak jsem byl zvyklý tak člověk prakticky neví kde je aniž by si to zjistil příkazem,
u předchozího hostingu když jsem změnil cestu pomocí cd tak mi to ukázalo např. neco@neco.cz/public/web .. ted ne tak proto je docela tezke se v tom orientovat
09.06.2021 23:55
9
Napište DM ;) dam Vam trial na naš hosting a naviac nemame support jak u debilov :
10.06.2021 09:47
10
Původně odeslal ideasro
clant, TomášX děkuji. Tak jak píšeš, prošel jsem už třetí hosting v ČR co se týká SSH, jen jedinej ze tří byl ochotný mi aktulizovat z 1 na 2.
Momentálně jsem na zahraničním a to je minimálně o několik tříd výše se vším, každopádně mají pod správou hromadu lidí, takže to pak vysvětluje to co píšete, ale já jako neznalý uživatel jsem to nevěděl.
Jojo chápu, že to lze spouštěť přes composer.phar .. každopadně mě přijde jednoduší příkaz composer :-). Ne do vlastní správy serveru se pouštět nechci, protože bych to nezvládl, ale zkoušel jsem si to, ty měsíční poplatky za cloud servery jsou cenově na nízké úrovni, jak forpsi, savana, co jsem zkoušel a to už chce nějaké znalosti.

Mě stačí funkční composer a víc nevyžaduju abych si doinstaloval to co potřebuji.

---------- Příspěvek doplněn 09.06.2021 v 21:07 ----------k tomu pwd, pomohlo, akorát u tohoto hostingu to neukazuje tu cestu jak jsem byl zvyklý tak člověk prakticky neví kde je aniž by si to zjistil příkazem,
u předchozího hostingu když jsem změnil cestu pomocí cd  tak mi to ukázalo např.  neco@neco.cz/public/web .. ted ne tak proto je docela tezke se v tom orientovat
Vidíte, dokonce se Vám tu ozval někdo od exonu (Jamira40). Určitě zkuste a nebudete mít problém, jak jsem říkal už předtím. Co se týče nástrojů pro vývojáře, v ČR lepší hosting nejspíš není. :-)
10.06.2021 11:30
11
Díky za nabídku na exon jsem se už několikrát díval ale nezkoušel jsem ještě. Platím teď 229 Kč a mám tam vše od SSH po cloudfare, cpanel a zkrátka userfriendly administraci přesně pro mě .) a aplikace co se týká náročnosti na běh různých fór od xenfora, flarum tam běží až neuvěřitelně dobře. Teda krom těch problému s tím updatem composeru, že si musím hrát s tím composer.phar.
Jinak co jsem zkoušel hostingy s SSH zkrátka všude byl nějaký problém, ať už neměli update na verzi 2 composeru, nebo podpora nebyla ani schopna za to, že si to měsíčně platím doinstalovat, updatovat. Na dalším mě přišlo že po nich chci nemožné, že jsem snad spadl z měsíce že chci v roce 2021 SSH a na co ho mám.
Nesluší se jmenovat ale ze 4 byl jeden použitelny na kterém mám ještě jeden projekt, tam byli ochotní.

Každopádně, exon.io mám uložený a určitě jej vyzkouším, koukám že to je podobný jako můj momentální hosting, cpanel, libovolná nastavení apod.
Akorát nevím limit kapacity databáze, to je pro mě taky dost důležité aby to bylo alespoň 3GB, koukám že je tam na snímku prostor 10GB takže se to bude asi členit z toho což je fajn.
10.06.2021 11:35
12
Já vím co říkám. :D Sám jsem obíhal hostingy v ČR, i v zahraničí s cPanelem a všude dřív nebo později nějaký problém. Zůstal jsem až u exonu a starosti jsou pryč. Taky je nutné si uvědomit, že máte jasně dané parametry od RAM přes disk po cpu a hosting je v DC v ČR. Cena exonu mi přijde adekvátní.

Jinak support u exonu je něco totálně jiného. Ti Vás vážně nezklamou. Poradí, pomůžou. :-)

Velikost databáze - v rámci celkového SSD prostoru: https://ctrlv.cz/czRw

Ještě zmíním, že z toho, že je doporučuji nic nemám. Jen jsem utratil dost financí za všemožné hostingy a užil si spoustu nervů. Proto Vás toho chci ušetřit.
10.06.2021 13:53
13
je až s podivem, že tenhle trh není obsazený více, sbíhá se u mě řada dotazů na hosting s pokročilými možnostmi, ale silnou kontrolou a podporou.

Malý tip, dej si pozor na konfiguraci, aktualizace a na SW, který na serveru používáš, mám kolem sebe až enormní množství projektů, které si s radostí přešli na pokročilejší hosting, aby si vše mohli udělat rychle a sami a po prvním bezpečnostním incidentu se stejně vraceli a znovu sháněli spravovaný hosting, hlavně ať jsou weby a data v bezpečí. Jsme teď v divné době, ani pro zkušené není snadné to dělat správně a pořád existuje řada těch, který žádný problém zatím na vlastní kůži nezažili, tak to berou na lehkou váhu.

U exonu ti bude dobře.
10.06.2021 14:20
14
Ano přesně ja narazil taky na slibný hosting kde vše fungovalo do te doby než jsem nainstaloval např. Xenforo či IPboard než to rozbalilo všechny soubory tak snad jsem přes minuty čekal a web neskutečně pomalý.
Teď na novém hostingu za par desítek vteřin a svižné na to že jsou servery v nizozemsku.
Každopádně vím, že je tady ještě řešení servery v cloudu apod ale to už musí uživatel pracovat ser serverem, já vyžaduju pouze multihost s ssh a čr vážně je to dost limitované až na vyjímky nebo chtějí měsíčně vysoké částky.

---------- Příspěvek doplněn 10.06.2021 v 14:22 ----------

Původně odeslal dhnizdo
Já vím co říkám. :D Sám jsem obíhal hostingy v ČR, i v zahraničí s cPanelem a všude dřív nebo později nějaký problém. Zůstal jsem až u exonu a starosti jsou pryč. Taky je nutné si uvědomit, že máte jasně dané parametry od RAM přes disk po cpu a hosting je v DC v ČR. Cena exonu mi přijde adekvátní.

Jinak support u exonu je něco totálně jiného. Ti Vás vážně nezklamou. Poradí, pomůžou. :-)

Velikost databáze - v rámci celkového SSD prostoru: https://ctrlv.cz/czRw

Ještě zmíním, že z toho, že je doporučuji nic nemám. Jen jsem utratil dost financí za všemožné hostingy a užil si spoustu nervů. Proto Vás toho chci ušetřit.

51GB ? databáze to jsem ještě v životě neviděl to ale zřejmě nebude u nejlevnějšího tarifu, to je pěkné.
10.06.2021 15:29
15
Nemá cenu argumentovat nebo něco. U exonu Vám rádi dají tarif zdarma na vyzkoušenou a vše potřebné vysvětlí. Zkuste a uvidíte. 
Já už měnit nebudu. Za ty nervy mi to nestojí. Je zde sice spousta dalších super hostingů, třeba ONEbit, ale to je spíš pro klasické lidi, ne pro vývojáře, kteří potřebují Node.js apod. :)

... a je to nejlevnější tarif :D Maximální velikost jedné DB myslím neomezují. Vše je v rámci celkového diskového prostoru, který máte k dispozici.