logo
17.05.2021 16:53
1
Poskytuje v ČR někdo load balancer "cloudového" typu, např. jako má Digital Ocean, AWS? Jde mi o to, aby měl API a byl škálovatelný - výkonem i cenou.
17.05.2021 17:27
2
Většinou jednotlivec nebo firma postaví na míru. Případně je pak možný přímý pristup ke správě - bez veřejného API
17.05.2021 17:43
3
No, správná otázka, ale asi tě nepotěším, nic, co bys mohl využít od malého projektu plynule po ten nějvětší a stejně jednoduše jako DO, AWS v ČR neznám. Takže záleží kolik za to chceš platit a o jaký objem trafiku se jedná.

Asi nejblíže je Master internet umí vysokodostupný balancer (používá HAProxy), lokality má Prg a Brno, vlastní spojení mezi nimi, cena je ale vyšší než jsi zvyklý z DO/AWS, api mají v rámci jejich Master Cloud, běží na nich třeba rosti.cz. Nevím o jak velkém projektu mluvíš, ale tohle technicky je poměrně pěkné řešení a je radost s nimi něco stavět.

Pak také stojí za podívání se na Forpsi Cloud a jejich balancer, api mají, ale nevím, jestli umožňují mít cíl mimo jejich infrastrukturu, s jejich Cloud server to funguje ale docela obstojně s auto scale up/down.

Poté znám už jen pouze individuální služby, máme tady dost schopných firem. Na zakázku to umí vytvořit např. cmis.cz, ti to dělali pro rohlik.cz a musím říct, že jejich schopnosti mě udivily. GTS a T-mobile, u nich nám běží v HA řada projektů (umí vše od BGP, unicast, VRRP až po haproxy). Pro menší projekty to většinou cpu do cloudu, AWS/Azure, u větších zase je k dispozici už nějaké DC, BGP a tak není potřeba chodit do českých služeb.

Jako perlička je třeba vloni spuštěná služba pod Cesnenet cloud.metacentrum.cz, ti to mají nad openstackem a uživatelům je přístupné i jeho API, to ale není pro běžné společnosti, pomáhali jsme jedné škole to rozjet.