logo
06.05.2021 12:34
1
Pěkný den přeji všem,
Obracím se k Vám s dotazem ohledně právní náležitosti e-shopu a byl bych moc vděčný kdyby mi někdo zkušený poradil.
Jde o to že jsem zaměstnán jako řidič beru minimální mzdu oficiálně na papíře a zbytek na ruku. Do toho jsem si teď na zkoušku založil eshop který začal vydělávat odhaduji to přibližně na 20 až 30 tisíc měsíčně. Tak mě zajímá jak je to se sociálním a zdravotním pojistenim. Když zde budu mít větší zisk tak už se to počítá že tohle je hlavní činnost že ? A musím z toho odvádět ještě nějaké zálohy na zdravotní a sociální mimo těch co odvádí můj zaměstnavatel? Všechny náležitosti jako IČO nákup prodej atd mám.. 

Dotaz c 2. Jak je to pak s daňovým přiznáním ? To si vypočítám zisky a výdaje za ten rok a vyjde mi kolik mám zaplatit na daních? Musím tam zohlednit i zisk od zaměstnavatele nebo jen činnost ? Můžu obchod provádět na svém běžném účtu nebo si musím založit nový ? Jak to děláte píšete si to do nějaké aplikace ty příjmy a výdaje ? Účtenky a faktury budu někde odevzdávat ?

Vím je to hodně dotazů jsem v tomto naprosto nezkušený a budu rád za každou radu děkuji mockrát.

Co se právě děje na Webtrhu?

06.05.2021 13:14
2
Po skončení roku vypočítáš daně a to tak, že sloučíš příjmy ze zaměstnání s těmi z podnikání. Ze zisku z podnikání a odvedeš soc. a zdravotní, obojí si nech na vedlejší činnost. Zálohy na další rok budou ze soc., za zdravotního se platit nemusí. Běžný účet doporučuji v možným problémů nový, občasnké účty nerady banky vedou i pro podnikání. Doklady uchováváš pro kontroly.
A upřímně najdi si účetní a nebo si to pořádně nastuduj, máš v tom docela slušný guláš. Jak jsi přišel na ten odhad zisku?
07.05.2021 20:58
3
tak hlavně potřebujete mít živnost
08.05.2021 09:54
4
Původně odeslal mikrojoby.cz
tak hlavně potřebujete mít živnost
Tu asi ma, kdyz pise, ze vsechny ICO nalezitosti ma zarizene.