logo
03.05.2021 07:53
1
Neznáte nějaké odzkoušené stránky, kde by se našel seriozní investor? Z minulosti vím, že existují jisté soutěže, kde výherce může vyhrát velkou investici od různých společností, ale podobné "soutěže" se nám moc podstoupit nechce. Nemáte někdo zkušenosti, kde jinde najít investora pro malé startupy a co si na to připravit? 
03.05.2021 10:08
2
Myslím, že doba investování do čehokoliv co má pouze potenciál pro zakladatele je pryč. Zhlédni pár dílů Den D (tím nemyslím vylodění) nejlépe zahraničních, tam máš poměrně jednoduše vysvětleno, co se od prezentace čeká a kde jdou chyby. Bez toho bych nezačínal hledat, nepřipravenou prezentací tomu můžeš dost uškodit. Stránek na hledaní je milion viz. https://www.google.com/search?q=hlad...hrome&ie=UTF-8, ale žádná nezaručí jako ve všem, že se někdo najde, zvláště pokud bys chtěl variantu, kdy ty máš jenom nápad a on peníze.
03.05.2021 10:50
3
Záleží na typu investice, s poměrně velkým zaměřením na ecommerce nedávno vzniklo: https://fingood.cz/
03.05.2021 11:59
4
Třeba u nás www.invester.cz :)
03.05.2021 12:11
5
Ak to, čo chceš robiť je naozaj startup (tj. minimálne európsky trh; hokejkový biznis plán), tak zabudni na stránky, kde dostaneš "len" peniaze. Sú to síce lacné peniaze, ale nepomôžu ti dosť. Neviem, v akom si štádiu, ale ideálny spôsob je osloviť rovno nejakú skupinu/fond, ktorý ti je sympatický. Ukážeš, čo máš niekomu ako Miton/Rockaway/Credo/... a oni to pravdepodobne povedia, že si tam príliš skoro :) Ale odkážu ťa na niekoho menšieho, kto by mohol mať záujem (alebo ti povedia že im to nedáva zmysel).

Pri týchto úvodných investíciách je to primárne o tíme do ktorého sa investuje. Vďaka tvojmu tímu (a najmä ich histórii) sa dajú prebiť aj veci typu, že nemáš biznis plán :)