logo
13.04.2021 19:17
1
Ahoj,
mám problém s nastavením Google Analytics... tedy dělala jsem to už kdysi, chtělo to po mě vložit nějaký kód do stránky pro potvrzení sebe jako majitele, což se mi podařilo. Nicméně pak jsem si myslela, že už to začne "něco dělat" a ono to nic nedělá. Prostě v Google Analytics mám název stránek atd., ale žádná dat. Zkoušela jsem to nějak nastavit přes návody, ale nejsem programátor a ani zběhlý marketér a tyhle návody od Googlu jsou na mě prostě moc (a ne, nemyslím si, že bych byla úplně blbá). Chci se zeptat, zdali někde na internetu není návod pro normální lidi? Případně jestli by to tu někdo neuměl nastavit - klidně bych za to i zaplatila.

Předem moc děkuji za radu, pomoc, cokoliv

Lucie

Co se právě děje na Webtrhu?

13.04.2021 19:26
2
Poslete mi zpravou adresu webu a koukneme se na to. Pokud se nebojite, poslete mi rovnou pristup jak na web, tak do analytics a nastavim za par sekund zakladni mereni.
13.04.2021 19:58
3
opravdu to stačí vložit. Zkontroluj to přes online provoz (aktuálně nyní na webu). Myslím, že děláš tu chybu, že se díváš "do grafů", ale ty ukazují data za včerejšek, dnešek tam implicitně není zobrazen.

Taky se podívej, zda zakládáš GA3 (universal analytics) nebo GA4, v tom je dost rozdíl :)
13.04.2021 20:00
4
Při poslední implementaci se mi stalo, že mi načtení měřícího scriptu blokoval uBlock Origin. Hodně zvláštní a nikdy předtím se mi to nestalo. Funkčnost načtení měření si lze ověřit i pomocí Tag Assistantu pro Chrome.