logo

Který e-shop s komponentami a elektronikou aktuálně nebo dlouhodobě doporučíte?

09.04.2021 15:39
1
Ahoj,

kupuju občas flashky, SD, hardisky a semo tamo další věci, ať už počítačové (LCD, NB, komponenty, SOHO síťařina aj. a možná rozšířím záběr na jednodeskáče) nebo cokoli dalšího.

Většinou porovnám podle heureky a někde objednám (i podle toho, kde se zrovna nejvíc pohybuju, což se teď několikrát mírně měnilo).

V poslední době jsem moc věcí nekupoval a čekají mne tedy nějaké nákupy :)

Je některý e-shop, který aktuálně doporučujete? Nebo to všichni děláte stejně: kde je to zrovna v ten den nejlevnější?

Preferujete někoho kvůli službám apod?

Je nějaký e-shop, kde se vyplatí být trvale jejich zákazníkem?
(třeba, že by tam pro stálé zákazníky byly zajímavé slevy nebo jiné plus)

Díky díky

Co se právě děje na Webtrhu?

09.04.2021 16:32
2
asi záleží na objemu, za pár tisícovek ti nikdo moc velké služby na víc dávat nebude. Foto vybavení kupuji dlouhodobě u foto škody, mám tam párprocentní slevu a na některé služby i větší, vždy vyjdou vstříc s čímkoliv, není problém cokoliv si půjčit nebo se dohodnout na dodání něčeho extra.

Kancelářské vybavení většinou beru z Alzy, opět dávají na IČO určitou malou slevu, hlavně je možné věci mít v den objednání, klidně bych přešel jinam. Síťové prvky, disky a jiný drobný spotřební materiál nakupuji převážně u softcom.cz už dlouho, výhoda je, že se jim dá zavolat a nemusím to složitě hledat v katalogu a pak mi to umí vyfakturovat najednou. Velké objednávky HW ale bereme přímo od Dell/HPE, to záleží i hodně na tom jak je vlastně projekt řešený a jaký má požadavky klient. Repasy a některé náhradní dily do serverů sháním buď na ebay, ale tam mám často problémy s doklady nebo je beru od czech-server.cz, opět je s nimi výborná domluva a občas umí i něco poptat, co nemají přímo skladem.

Vice ocením snadnost nákupu, spolehlivost dodávky a bezproblémové doklady (tj. původ zboží, správné šarže a označení), straním se těm nejnižším cenám, bývá to vždy s nějakým háčkem.
10.04.2021 10:56
3
Alzu