Sháníme investora pro výrobu Vánoční velkoobchodní zakázky
06.04.2021 23:31
1
Ahoj,

pro klienta stavíme nový eshop s možností rozvozu. Jedná se o velmi kvalitní potraviny jako maso / víno, apod.

Jednou z metod doručení je osobní rozvoz (zatím jen Praha) s tím, že si kupující určí čas dovozu v hodinových slotech. Výchozí situace je pondělí - pátek, 9-18h. Jako nakupující si tedy vyberu např. středu 13-14h.

Klient by rád zohlednil faktory přeplnění jednoho časového slotu, možné kolize, navazující objednávky z rozdílných konců Prahy v jeden den, atd. Znáte to, chtělo by to prostě plánovač tras ve spojení s doporučením časů a ohlídáním dostupnosti.

Šlo by to určitě custom, ale s ohledem na celkový budget je to nereálné.

Víte o systému, který by zvládl vše nebo alespoň většinu z uvedeného? Ti co nakoupili na Rohlíku / Košíku jistě víte co je třeba při rozvozu vyřešit, aby se nejezdilo městem tam a zpět.

Zatím mám tohle https://solvertech.cz/produkty/tasha-web-service/, ale zajímají mě i vaše zkušnosti z praxe a doporučení.

Nejlépe s možností napojení do našeho systému přes API tak, aby vše ostatní zůstalo pod naší kontrolou.
07.04.2021 08:29
2
Třeba jako pizzaři? speedlo.cz
07.04.2021 08:46
3
rohlik na tom dělal několik let a utratit pěkné miliony, jejich systém předběhl konkurenci.

Tomuhle typu aplikace se říká last mile delivery, v českém prostředí jsem nepotkal krabicák, všichni dělají buď in-house pro sebe nebo mají koupený zahraniční SW.

Nevím, jestli to dělá přesně co potřebuješ (dělal jsem právě jen ty custom vývoje a tyhle prpjekty znám z rešerže), ale mrkni na urbantz.com, milkmantechnologies.com, onfleet.com nebo třeba orderlord.com

Poměrně drahá položka je vybavení řidičů info panely, tady se dost láme chleba a schopnosti se dost liší.
07.04.2021 09:49
4
Děkuji Tomáši za informace. Já si to možná představuji až moc jednoduše, ale myslím si, že my vůbec zatím nepotřebujeme řešit tu problematiku sledování auta jako takového, záznam cesty, apod. Ty auta budou pro začátek totiž třeba dvě.

My potřebujeme jen ty objednávky za sebe naházet tak, aby to splnilo nějakou možnost navazujícího rozvozu a držely se splnitelné limity. Řidič vždy pojede z jednoho místa (sklad) a dostane na papíru objednávky, co má rozvést a v jakém pořadí. Po rozvozu se vrátí a dostane další várku. Úplně asi není třeba zpočátku hlídat to, zda si dělá pauzu nebo si u toho zařizuje další soukromé věci.
07.04.2021 09:59
5
řidič ale potřebuje vědět ke komu má jet, jakou trasu má zvolit a zákazník/systém potřebuje vědět, jestli jede na čas, případně dát zákazníkovi vědět, bez toho se ti sloty rozpadnou a budeš fungovat jako běžné zásilkové společnosti, které přijedou náhodně v celém dnu podle nálady a trasy řidiče. Pokud máš hodinové sloty, nemáš moc prostor, aby si řidič dal jen tak půl hodiny pauzu a nenarušil tím harmonogram.

Pokud jsi v Praze, klidně bych se dneska nebál využít existující síť společností a kurýrů, u kterých je možné objednávat rozvoz na čas nebo včas, na cenu pár desítek kč se dostaneš jen pokud vlastní rozvoj vytížíš nebo naopak budeš jezdit v okruhu několika km, jak to dělají některé restaurace sami.
08.04.2021 10:25
6
Tasha co jsi linkoval dělá přesně to co píšeš, používáme ji bez problému.