logo
26.03.2021 09:20
1
Dobrý den,

Máme malé s.r.o. (platce DPH) kde vydáváme max 20 faktur vydaných (později možná 30). Faktur přijatých máme taky do 20ks za měsíc.

Používám účetní sw Abra Flexibee, (v cloudu) který dělá hodně věcí automaticky avšak ne úplně všechno takže potřebuji účetní, která by mi na to dohlížela a občas něco naťukala. Faktury vydané si dělám sám takže stačí zaúčtovat a postarat se o přijaté + banka. Máme zatím 1 zaměstnance (budeme mít cca 4). 
Všechny doklady a věci kolem mám online na cloudu kam muze mít přístup a tak se o to starat. 

Byla mi aktuálně doporučena účetní tady z okolí tzv. stará škola, která to chce stejně primárně dělat z papírů a programu moc nerozumí takže se to bude učit.

Chce po mě paušál 6000 Kč za měsíc, mě se to zdá celkem dost vzhledem k tomu, že program hodně věcí zvládne hlavně Teda i vygenerovat přiznání k DPH a KH. Další formuláře co se posílají každý měsíc taky generuje. 

Mě zajímá, bylo by pro mě vhodné mít online účetní, se kterou si párkrát za měsíc zavolám a vše vyřeší? Je ta cena vysoká jak se mi zdá? Neberte si to špatně nemám problém člověka zaplatit ale jsme opravdu na začátku cesty... A jde mi hlavně o to, že jsem chtěl všechno dělat přes cloud abych nemusel někde vozit faktury apod. 

Přiložené miniatury

Co se právě děje na Webtrhu?

26.03.2021 09:40
2
Za mě je ta cena sakra vysoká. Mám asi 10x více dokladů a platím méně, je pravda, že spoustu věcí máme zautomatizované a dělá mi to známá, ale bez ceníku bych platil cca to co máte nabídku.

Pokud mohu - pokud to chce řešit papírovou cestou, tak nebrat. Bude vás to stát na nervech a času víc, než vzít někoho, kdo se novým technologiím nebrání. Když je máme, tak je používejme.
26.03.2021 09:40
3
Cena se mi zdá vysoká, myslím že standardně se dá držet do nějakých 20 Kč za položku. Jsi plátce takže jsme na 40 Kč za fakturu, k tomu 500 Kč měsíčně kontrolní hlášení, 150 Kč osoba za mzdy, jednou za kvartál 500 Kč za přiznání k DPH.  K tomu jednou do roka silniční daň 500 Kč a přiznání k dani z příjmu 2 000 Kč. Ale to je jenom můj pohled vycházející z cen, co platím já. Nevím, co vše bude tvá účetní dělat. Ber to také tak, že cenu nadsadila z důvodu, že se jí moc nechce přistupovat na tvé podmínky a buď jí odmítneš, nebo svůj nekomfort bude mít finančně kompenzovaný.

Jinak věcí, co by se nedaly vyřídit online je v podstatě minimum. Já mám účetní do 20 kilometrů a neviděl jsem jí roky. Osobně bych doporučil poptat účetní služby u té, co používá Abra Flexibee - sama firma má svůj ověřený seznam: https://www.flexibee.eu/kontakty/kontakty-ucetni/. Já když začínal tak jsem nejdříve oslovil účetní, ta mi řekla že používá Money S3, ať ho používám taky a vše nám bude skvěle fungovat. Ty jen půjdeš opačnou cestou.
26.03.2021 10:41
4
David má pravdu, asi tě chce odradit a nebo si to nechat dobře zaplatit, ale ber to tak že je volná tvorba cen. Skutečně reálná cena pokud tvé faktury nejsou všechny zahraniční a ještě s vyclením je cca 1500-2000. Zvláštní, většina účetních si stěžuje, že nemá až tak co dělat, když je toho hodně zavřeno, asi si chce kompenzovat úbytek zákazníků. Jinak pokud nemáš v účetnictví nějaké zvláštnosti tak ten počet dokladů měsičně je práce na max. 2 hodiny, tak zkus zvážit zda si to po zaškolení nedělat raději sám.
26.03.2021 11:37
5
Všem moc děkuji za odpovědi.
Ve firmě děláme službu (dekoraci skla) a zákazníci jsou pouze CZ. Není tam nic zvláštního.
O tom, že bych to dělal sám jsem samozřejmě přemýšlel ale kromě toho sro jsem ještě osvč a nějak nemám na všechno čas. Navíc nemám moc vzdělání a raději bych měl nad sebou dohled právě od nějaké účetní, která těch pár věcí udělá a ještě to hude hlídat.
Já si právě platím to Abra aby to bylo vše jednoduché a automatické a ono to tak opravdu je ale jak říkám raději bych alespoň teď v začátku měl někoho kdo na to dohlíží.

Zkusím se porozhlédnout po někom kdo dělá v Abra, na firmy na stránkách abra jsem se díval ale spíš bych raději jen jedince se kterým se na mnohém domluvím. 
26.03.2021 12:23
6
Jsou účetni a "účetní" a "pořizovačky dat" na všechny musíš i sám dohlížet. Na dohled nad sebou si vezmeš poradce. Vyjde to určitě levněji.
26.03.2021 13:17
7
Přesně, jsou účetní a "taky účetní". Asi jako podnikatelé a "podnikatelé (= podnikavci)". Jakmile ten člověk nemá nějaký přílišný zájem, tak ruce pryč.
A přístup, kdy si někdo zaplatí za svůj nekomfort, také není úplně žádoucí. S člověkem, který nedělá svoji práci komfortně a necítí se při tom, tak ten bude vynakládat minimum úsilí = práce bude stát za hovno, akorát člověk přeplatí a otrávenost bude na obou stranách.

Co jsem slyšel, tak některé firmy využívají účetní firmu UOL, přestože nemám s nimi zkušenost, tak dle stránek to vypadá na moderně pojaté řešení účetnictví - https://www.uol.cz/
26.03.2021 13:41
8
tak nevím, požádal jsme je o nabídku a byli ještě o 20% dražší než ta moje co jsem ji chtěl vyměnit. A to ještě chtěli nahrávat doklady do aplikace.
26.03.2021 14:35
9
Ono je to všude stejné. Účetní hledá programátora za xxx-yyy. Advokát od x do y.
Zvláštní, že zákazník vždy nejlíp ví kolik na tom ta či ona profese má hodin a ještě mu určí cenu.

Jděte po tom co vám přinese, zda poradí, ušetří má přehled. Stejně jako nebudu určovat že elektrikář za y Kč je lepší než za x Kč. Zajímá mě zda je dostatečně vzdělaný a má přehled co dnes trh nabízí. Jakmile jich člověk potká víc, snadno si udělá přehled v kvalitě.
Cena za službu nic neurčuje.
Všechny auta za y Kč jsou ok a za x Kč jsou předražené.
Všechny účetní za y Kč jsou ok a za x Kč jsou předražené.
Všichni programátoři za y Kč jsou ok a za x Kč předražení.

PS: to že sw generuje KH a přiznání k DPH je asi jako divit se, že na kalkulačce je =. SW bez toho je max. pro vedení domácího přehledu výdajů.
26.03.2021 15:03
10
Jsou ucetni a jsou danovi poradci.
A casto jsou propojeni: bud firma zamestnava ucetni i poradce, takze Ti muze nabidnout oba druhy sluzeb. A nebo, pokud to jsou volnonozci (tedy na volne noze), tak rozumna ucetni ma nejakeho dobreho danoveho poradce, s kterym spolupracuje a kteteho Ti muze doporucit. A vice versa.
08.04.2021 10:25
11
Původně odeslal BioToXx
Dobrý den,

Máme malé s.r.o. (platce DPH) kde vydáváme max 20 faktur vydaných (později možná 30). Faktur přijatých máme taky do 20ks za měsíc.

Používám účetní sw Abra Flexibee, (v cloudu) .. A jde mi hlavně o to, že jsem chtěl všechno dělat přes cloud abych nemusel někde vozit faktury apod. 
Pokud stále hledáš, tak nabízím do puntíku přesně to co požaduješ. Vedení účetnictví online ve FlexiBee, doklady ukládané do digitálního archívu, zvýhodněný tarif pro doklady které zapíše sám klient. Cena 2600 Kč měsíčně.
Jinak na trhu je neuvěřitelný rozptyl cen. Stane se že mi potenciální klient řekne, že jsme pro ně drazí a na druhé straně narážím na podnikatele kteří platí dvou až trojnásobek ceny a jsou spokojeni. Pomatuju na jednoho obchodníka, který sondoval možnosti spolupráce. On zadával kompletně všechny doklady do své Pohody a sám si i pároval výdaje a příjmy s bankou. A měl toho docela hodně. Každý měsíc pak předal všechny doklady v tištěné formě jeho účetní, která je znovu zapsala do svého účetního programu. Dokonce i ručně zapisovala bankovní výpisy, průměrně šlo o 20 stran výpisu za měsíc!
Nabídnul jsem mu, že mu účto budu vést za polovinu ceny, protože všechny doklady vlastně zapisuje on, já si každý měsíc naimportuju data z jeho Pohody do své a bankovní výpis načtu elektronicky... On to nepřijal. Měl jsem pocit, že nevěří že by to takhle mohlo fungovat.