logo
22.03.2021 09:02
1
Zdravím,
mám prosím dotaz ohledně formuláře W-8BEN u Google AdSense. Vyskakuje mi to v administraci, že to mám vyplnit, v pohodě se tím proklikám, ale nejsem si jistý u kolonky "Daňové identifikační číslo (TIN)" viz. příloha. Tam mám zadat své DIČ a nebo to mám nechat prázdné? Jsem plátce DPH v ČR.

Název:  adsense-formular.png
Zobrazení: 405
Velikost:  74,4 KB

A ještě doplňující dotaz... Jak to teď je z fakturací a evidováním příjmů do daňové evidence? Dosud jsem vždy vystavil fakturu na Google Ireland Limited a zaškrtl u faktury § 102 (poskytnutí služby osobě z jiného státu EU). Následně se tento příjem uváděl do souhrnného hlášení jako příjem z irské pobočky. Zkrátka jako jakákoliv jiná fakturace do EU, kdy je 0% DPH.

Teď už ale máme po brexitu a nejsem si jistý, jak to mám dávat do daňové evidence, abych měl vše správně. Poradí prosím někdo? Díky.
22.03.2021 10:05
2
Já vyplnil svoje DIČ.
Irsko snad zůstává v EU, ne? Brexit se týká Severního Irska.
22.03.2021 10:39
3
hampl.david: Dává mi logiku to DIČ vyplnit, když jsem plátce DPH, ale chtěl jsem se raději ujistit, protože to tam píše, že je to nepovinné.

Ano, máte pravdu, zůstává v EU :D, nějak jsem si vsugeroval, že se jich to týkalo taky. Omlouvám se, tohle bude samozřejmě v pořádku :-).
22.03.2021 10:43
4
a jak je to poté s tím "uplatňujete srážkovou sazbu vyplývající ze smlouvy o zamezení dvojího zdanění?"? Pokud ano, tak kolik je pak ta srážková sazba - 0%, nebo 30%?
22.03.2021 18:46
5
Čau, tady to máš od Fia s vysvětlivkami i příkladem.
https://www.fio.cz/docs/cz/W8BEN_informace_CZ.pdf
22.03.2021 19:11
6
Původně odeslal Mikoslovak
srážková sazba - 0%, nebo 30%?
Taky mne to zajímá, hele neukvapuj se a nic zatím nevyplnuj. Vono to má ještě čas a počítám minimálně do příští výplaty. Snad se tu najde někdo kdo tomu "Uplatňujete srážkovou sazbu vyplývající ze smlouvy o zamezení dvojího zdanění?" přesně rozumí.
Odkázaný dokument z fio banky není vysvětlením pro plátce dph. I když asi se to lišit nakonec nebude. Osobně pokud by mi někdo držel nůž na krku bych teď kliknul asi na "ano" a z menu dál vybral "česko" a proklikal to až do konce. Ala počkám na nějakou kapacitu z oboru :)
22.03.2021 19:39
7
NextClick: Přesně kvůli té srážkové dani jsem to dnes nakonec raději taky neodeslal a počkám. Nedávno jsem vyplňoval taky u CJ.com, tam jsem DIČ uváděl, ale ohledně té srážkové daně tam nic nebylo. Tak snad tu dá pak někdo vědět 🙂.
25.03.2021 13:09
8
Zjistil někdo něco více?
29.03.2021 23:23
9
up
07.04.2021 19:25
10
Zdravím, 

u výše uvedeného dotazu bych taky uvedl normálně české DIČ. Narazil jsem ale na něco jiného, když chci registrovat jako příjemce prostředků z adsense obchodní společnost (české sročko), tak v následujícím formuláři uvedu Firmu s.r.o. jako typ účtu následovně: 
---------------------------------------------------------------------
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Jakým typem účtu je Firma s.r.o.? 
Osobní
Nejedná se o fyzickou osobu / subjekt - ANO
[/color]
-------------------------
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Je Firma s.r.o. účtem subjektu zajišťujícího podnikání nebo subjektu neuznaného jako samostatný plátce daně?[/color]

[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Ano[/color]
---------------------------
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Jméno výlučného vlastníka nebo výlučného subjektu 
(Uvedu sebe jako fyzickou osobu)
[/color]


Jaký typ účtu je právnické jméno nebo jméno výlučného vlastníka zadaného výše?
Osobní - ANO
Subjekt

---------------------------------------------------------------------
Předpokládám, že u poslední otázky uvedu sebe jako fyzickou osobu a zaškrtnu osobní.
Dále jsem vyzván k vyplnění formuláře W-8BEN, kde chtějí uvedení jména (asi osobního) a volitelně také jména podnikatelského subjektu. 

Na finálním formuláři je pak uvedeno moje osobní jméno a dič obchodní společnosti (volitelně i firemní jméno se na formuláři objeví). Dává někomu z Vás smysl kombinovat osobní jméno s firemním DIČ a posílat to na americký daňový úřad, když mám mít smlouvu uzavřenou s evropskou firmou v Irsku, která prostředky vyplácí? 

Jako trochu nechápu proč tam matlají fyzickou osobu s firemním DIČ. Má s tím někdo zkušenost na firmu? Vyplnili jste výše uvedené zatržítka stejně nebo jinak a případně jak?

Díky za info.
18.04.2021 19:00
11
Zdravím, už to teda prosím někdo vyplnil nebo zjistil, jak to má správně být? :-)

Jsem fyzická osoba, plátce DPH. To zahraniční DIČ je asi jasné, ale co ta srážková daň?